Kan inte nå servern

Important Winter Sale 613

 
1123 föremål
896. URNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
896. URNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
34. GUERIDON, sengustaviansk, omkring år 1800.
34. GUERIDON, sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
954. WA Bolin brosch med diamanter i olika slipformer.
954. WA Bolin brosch med diamanter i olika slipformer.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
175. Niels Jonsen, bägare, silver, Köpenhamn 1725-1726.
175. Niels Jonsen, bägare, silver, Köpenhamn 1725-1726.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
213. Arvid Floberg, karott, sk kuddkarott, silver, Stockholm 1790.
213. Arvid Floberg, karott, sk kuddkarott, silver, Stockholm 1790.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1007. Armband med rosen- och gammalslipade diamanter.
1007. Armband med rosen- och gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
17. KONSOLBORD, sengustavianskt, 1800-talets början.
17. KONSOLBORD, sengustavianskt, 1800-talets början.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1094. Guldcollier 18K guld.
1094. Guldcollier 18K guld.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
711. TÄCKE, siden. Qingdynastin (1664-1912).
711. TÄCKE, siden. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
21. HÖRNBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
21. HÖRNBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
641. SHAKYAMUNDI BUDDHA, brons. Tibet, 1600-tal.
641. SHAKYAMUNDI BUDDHA, brons. Tibet, 1600-tal.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
411. OKÄND KONSTNÄR, 1700-TAL. Pastorala landskap, ett par.
411. OKÄND KONSTNÄR, 1700-TAL. Pastorala landskap, ett par.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
642. SKULPTUR, brons. Qingdynastin (1644-1912).
642. SKULPTUR, brons. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
173. Johan Lund, bägare, silver, Stockholm 1704. Karolinsk.
173. Johan Lund, bägare, silver, Stockholm 1704. Karolinsk.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
160. PARFYMBRÄNNARE med LOCK ett par, Frankrike ca år 1800, empire.
160. PARFYMBRÄNNARE med LOCK ett par, Frankrike ca år 1800, empire.
Klubbat pris 
27 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
208. Sven Dahlström, saltkar, ett par, silver, Gävle 1783.
208. Sven Dahlström, saltkar, ett par, silver, Gävle 1783.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
135. LJUSSTAKAR, fyra stycken, Frankrike, 1700-talets mitt,  Louis XV.
135. LJUSSTAKAR, fyra stycken, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
57. SOFFA, gustaviansk, 1700-talets slut.
57. SOFFA, gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
27 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
289. MATTA, semiantik/old Veramin, ca 350,5 x 228 cm.
289. MATTA, semiantik/old Veramin, ca 350,5 x 228 cm.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
71. KARMSTOLAR, ett par snarlika, gustavianska, 1700-talets slut.
71. KARMSTOLAR, ett par snarlika, gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
462. Lorens Pasch d y, "Christina Maria von Hermansson" (1768-1810).
462. Lorens Pasch d y, "Christina Maria von Hermansson" (1768-1810).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
58. DAGBÄDD sk Lit de repos, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.
58. DAGBÄDD sk Lit de repos, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
345. Axel Lindman, Landskap från Barbizon.
345. Axel Lindman, Landskap från Barbizon.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
688. SHAKYAMUNI BUDDHA, brons. Mingtyp.
688. SHAKYAMUNI BUDDHA, brons. Mingtyp.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
285. MATTA, semiantik Täbris, ca 351,5 x 262,5 cm.
285. MATTA, semiantik Täbris, ca 351,5 x 262,5 cm.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
947. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
947. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
883. KENDI, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
883. KENDI, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
681. SKULPTUR, bambu. Qingdynastin (1644-1912).
681. SKULPTUR, bambu. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
680. SKULPTUR, bambu. Sen Qingdynasti.
680. SKULPTUR, bambu. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
620. FIGURINER, ett par, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
620. FIGURINER, ett par, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
569. Louis Belanger, Staffagefigurer vid å i landskap.
569. Louis Belanger, Staffagefigurer vid å i landskap.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
155. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
155. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
735. COCKTAILSET, åtta delar, silver. Thailand.
735. COCKTAILSET, åtta delar, silver. Thailand.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
412. ABRAHAM TENIERS, hans krets, olja på pannå, signerad A. Teniers p.
412. ABRAHAM TENIERS, hans krets, olja på pannå, signerad A. Teniers p.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
269. MATTA, semiantik Keshan, ca 443,5 x 314,5 cm.
269. MATTA, semiantik Keshan, ca 443,5 x 314,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
288. MATTA, semiantik/old Veramin, ca 316,5 x 211 cm.
288. MATTA, semiantik/old Veramin, ca 316,5 x 211 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
37. MATSALSBORD, England, 1800-tal.
37. MATSALSBORD, England, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1086. Korallbrosch 18K guld.
1086. Korallbrosch 18K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1022. Elisabeth Gage ett par örhängen 18K guld.
1022. Elisabeth Gage ett par örhängen 18K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
890. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
890. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
790. PENSELBAD, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
790. PENSELBAD, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
344. Oscar Hullgren, Vy mot Etna - Sicilien.
344. Oscar Hullgren, Vy mot Etna - Sicilien.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
591. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
591. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
601. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
601. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 24 000 SEK
595. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
595. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
758. BORDSSKÄRM, trä och inläggningar i sten. Qingdynastin, 1800-tal.
758. BORDSSKÄRM, trä och inläggningar i sten. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
531. Carl Eldh, "Nymf".
531. Carl Eldh, "Nymf".
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1120. Pärlcollier med odlade Söderhavspärlor lås 18K vitguld.
1120. Pärlcollier med odlade Söderhavspärlor lås 18K vitguld.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
987. Armband pansarlänk 18K guld.
987. Armband pansarlänk 18K guld.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
130. LJUSSTAKAR, ett par, empire, 1800-talets början.
130. LJUSSTAKAR, ett par, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
622. BIDISKAR, två stycken, sten. Troligen Mingdynastin (1368-1644).
622. BIDISKAR, två stycken, sten. Troligen Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
759. BÄGARE, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
759. BÄGARE, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
623. HÅRDEKORATION, nefrit. Mingdynastin, eller äldre.
623. HÅRDEKORATION, nefrit. Mingdynastin, eller äldre.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
418. Ruth Milles, "Grand-mère et sa petite fille".
418. Ruth Milles, "Grand-mère et sa petite fille".
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
178. Philipp Stenglin, bägare, silver, Augsburg 1735-1736.
178. Philipp Stenglin, bägare, silver, Augsburg 1735-1736.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
611. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
611. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
597. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
597. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
290. MATTA, semiantik Veramin, ca 326 x 207 cm.
290. MATTA, semiantik Veramin, ca 326 x 207 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
414. RUTH MILLES, skulptur/plakett, brons, sign, gjutarstämpel och dat.
414. RUTH MILLES, skulptur/plakett, brons, sign, gjutarstämpel och dat.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1106. Ring med en gammalslipad diamant ca 1 ct kvalitet ca K/L si-p.
1106. Ring med en gammalslipad diamant ca 1 ct kvalitet ca K/L si-p.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
17 000 - 20 000 SEK
119. AMPEL, för sex ljus, Sverige, 1800-talets början, empire.
119. AMPEL, för sex ljus, Sverige, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1014. Gaudy armring 18K guld.
1014. Gaudy armring 18K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
17 000 - 20 000 SEK
686. BUDDHAI, brons. 1600/1700-tal.
686. BUDDHAI, brons. 1600/1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1111. Ring med snidad korall i form av bockhuvud.
1111. Ring med snidad korall i form av bockhuvud.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
1055. Armring jadeit.
1055. Armring jadeit.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
976. Opalring med rosenslipade diamanter.
976. Opalring med rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
980. Cartier ring 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
980. Cartier ring 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1033. Cartier brosch i form av en sköldpadda 18K guld med rubiner.
1033. Cartier brosch i form av en sköldpadda 18K guld med rubiner.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
96. SPEGEL, svensk barock, 1600-talets slut.
96. SPEGEL, svensk barock, 1600-talets slut.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK