Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
1070 föremål
120. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
120. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
288. Matta, semiantik Västpersisk, ca 466,5-470,5 x 334,5-350 cm.
288. Matta, semiantik Västpersisk, ca 466,5-470,5 x 334,5-350 cm.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
730. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
730. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
937. Collier 18K guld i form av en orm.
937. Collier 18K guld i form av en orm.
Klubbat pris 
29 000 SEK
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
358. Erik Tryggelin, Klara sjö, Stockholm.
358. Erik Tryggelin, Klara sjö, Stockholm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
236. Matta, semiantik Ghom, ca 380,5-387,5 x 250,5-259,5 cm.
236. Matta, semiantik Ghom, ca 380,5-387,5 x 250,5-259,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
121. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
121. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
164. Erik Lemon, kaffekanna, silver, Uppsala 1782. Gustaviansk.
164. Erik Lemon, kaffekanna, silver, Uppsala 1782. Gustaviansk.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
992. Collier 18K vitguld och bergkristall.
992. Collier 18K vitguld och bergkristall.
 
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
35. KONSOLBORD, Stockholmsarbete 1800-talets början, Sengustavianskt.
35. KONSOLBORD, Stockholmsarbete 1800-talets början, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
414. Louis Lang, Kvinna med parasoll i sommarlandskap.
414. Louis Lang, Kvinna med parasoll i sommarlandskap.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
34. KONSOLBORD, omkring år 1800, Sengustavianskt.
34. KONSOLBORD, omkring år 1800, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
93. SPEGLAR, ett par, England, 1700-tal, Rokoko.
93. SPEGLAR, ett par, England, 1700-tal, Rokoko.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1015. Armband 18K guld och vitguld.
1015. Armband 18K guld och vitguld.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
677. Dakini, brons. Tibet, sent 1800-tal/omkring 1900.
677. Dakini, brons. Tibet, sent 1800-tal/omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
535. Carl Milles, "La petite Boudeuse".
535. Carl Milles, "La petite Boudeuse".
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
27. BORD, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
27. BORD, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
422. Vy från Ryssviken mot Waldemarsudde.
422. Vy från Ryssviken mot Waldemarsudde.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
537. Ruth Milles, "Flicka i blåst".
537. Ruth Milles, "Flicka i blåst".
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
989. Ring 18K guld med en cabochonslipad smaragd.
989. Ring 18K guld med en cabochonslipad smaragd.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
451. Owe Zerge, Modellakt.
451. Owe Zerge, Modellakt.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
509. Carl Hedelin, Kvällsflanörer, motiv från Kungsträdgården i Stockholm.
509. Carl Hedelin, Kvällsflanörer, motiv från Kungsträdgården i Stockholm.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
445. Johan Henrik Scheffel Tillskriven, Militär iförd harnesk.
445. Johan Henrik Scheffel Tillskriven, Militär iförd harnesk.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
355. Erik Tryggelin, "Vy över Norrbro", Stockholm.
355. Erik Tryggelin, "Vy över Norrbro", Stockholm.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
45. KUNGLIG STOL, skuren av bildhuggaren Johan Liung 1747, Rokoko.
45. KUNGLIG STOL, skuren av bildhuggaren Johan Liung 1747, Rokoko.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 40 000 SEK
195. Robert Hennell, praktpokal, silver, London 1863.
195. Robert Hennell, praktpokal, silver, London 1863.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
487. Abraham Blomaert Hans art, Evangelisterna Markus & Matteus.
487. Abraham Blomaert Hans art, Evangelisterna Markus & Matteus.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
875. Trädgårdspall, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
875. Trädgårdspall, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
569. Bernard Pothast, Familjeidyll med mor och barn.
569. Bernard Pothast, Familjeidyll med mor och barn.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
551. Antoine Bouvard, Solnedgång, Venedig.
551. Antoine Bouvard, Solnedgång, Venedig.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
20. BYRÅ, Mälardalen omkring år 1800, Sengustaviansk.
20. BYRÅ, Mälardalen omkring år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
443. Bengt Nordenberg, Hästarna vattnas.
443. Bengt Nordenberg, Hästarna vattnas.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
340. Carl Fredrik Hill, Landskap med träd.
340. Carl Fredrik Hill, Landskap med träd.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
554. Anna Palm de Rosa, "Place de la Concorde, Paris".
554. Anna Palm de Rosa, "Place de la Concorde, Paris".
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1048. Bulgari armring 18K guld och stål.
1048. Bulgari armring 18K guld och stål.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
112. BORDSLYSTER, för tre ljus, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
112. BORDSLYSTER, för tre ljus, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
134. ELDHUNDAR, Frankrike, 1700-talets andra hälft, Louis XVI.
134. ELDHUNDAR, Frankrike, 1700-talets andra hälft, Louis XVI.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
943. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
943. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
268. Matta, Old Meshed, ca 423,5 x 304 cm.
268. Matta, Old Meshed, ca 423,5 x 304 cm.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
529. Jan van Huchtenburg Tillskriven, Kavalleribatalj.
529. Jan van Huchtenburg Tillskriven, Kavalleribatalj.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
803. Tallrikar, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
803. Tallrikar, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
458. Bernaert de Bridt Tillskriven, Jaktstilleben.
458. Bernaert de Bridt Tillskriven, Jaktstilleben.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
539. Paul Dubois, "Charity".
539. Paul Dubois, "Charity".
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
365. Robert Thegerström, Näckrosdamm.
365. Robert Thegerström, Näckrosdamm.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
449. Johann Heinrich Tischbein Hans krets, Ung flicka med katt.
449. Johann Heinrich Tischbein Hans krets, Ung flicka med katt.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
155. Heinrich Trana, equelle, silver, Augsburg 1751-1753. Rokoko.
155. Heinrich Trana, equelle, silver, Augsburg 1751-1753. Rokoko.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
583. Vilhelm Theodor Fischer, Hästar på sommarbete.
583. Vilhelm Theodor Fischer, Hästar på sommarbete.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
497. Hilma af Klint, "Syrener".
497. Hilma af Klint, "Syrener".
Klubbat pris 
200 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
424. Hugo Salmson, En visit.
424. Hugo Salmson, En visit.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
335. Märta Améen, Två hästar.
335. Märta Améen, Två hästar.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
143. TRÄDGÅRDSURNOR ett par, Sverige, sannolikt 1920-tal.
143. TRÄDGÅRDSURNOR ett par, Sverige, sannolikt 1920-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
640. Vas, porsin. Qingdynastin, 1700-tal.
640. Vas, porsin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
841. Urna, porslin. Mingdynastin (1368-1664), med hallmärke.
841. Urna, porslin. Mingdynastin (1368-1664), med hallmärke.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
886. Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
886. Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
71. LJUSRING, för fyra ljus, 1800-talets början. Sengustaviansk.
71. LJUSRING, för fyra ljus, 1800-talets början. Sengustaviansk.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
705. Kesivävnad, siden och guldtråd. Sen Qingdynasti (1644-1912).
705. Kesivävnad, siden och guldtråd. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
74. AMPEL, för åtta ljus, Sverige, 1800-tal, Empire.
74. AMPEL, för åtta ljus, Sverige, 1800-tal, Empire.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
761. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
761. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

98. Ulla & Gustav Kraitz, skulptur, tjur, stengods, Förslöv, på sockel av diabas.
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
125 000
 
SEK
ditt bud
120 000
 
SEK
ditt bud
115 000
 
SEK
ditt bud
110 000
 
SEK
ditt bud
105 000
 
SEK
ditt bud
100 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
125 000 SEK