Kan inte nå servern

Important Winter Sale 637

 
1119 föremål
786. August Jernberg, Flicka med såpbubblor.
786. August Jernberg, Flicka med såpbubblor.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
682. Georg Pauli, "Sommar vid havet".
682. Georg Pauli, "Sommar vid havet".
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
839. Axel Petersson Döderhultarn, "Fingerkrok".
839. Axel Petersson Döderhultarn, "Fingerkrok".
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
110. Bordspendyl, Frankrike 1800-talets början, Empire.
110. Bordspendyl, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
840. Axel Petersson Döderhultarn, "Stående dragspelare".
840. Axel Petersson Döderhultarn, "Stående dragspelare".
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
247. Ikon, med förgylld silverram, Moskva 1800-tal.
247. Ikon, med förgylld silverram, Moskva 1800-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
863. Rökelsekar, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
863. Rökelsekar, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
628. Johan Philip Lemke (Lembke) Tillskriven, Ryttare.
628. Johan Philip Lemke (Lembke) Tillskriven, Ryttare.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
435. Medaljong 14K guld med emalj och en gammalslipad diamant.
435. Medaljong 14K guld med emalj och en gammalslipad diamant.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
166. Isis med Horusbarnet, troligen Egypten Sentida 664-332 f. Kr .
166. Isis med Horusbarnet, troligen Egypten Sentida 664-332 f. Kr .
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
288. Matta, semiantik Isfahan, ca 298 x 209 cm.
288. Matta, semiantik Isfahan, ca 298 x 209 cm.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
449. Hänge 14K guld med en camé, 1800-tal.
449. Hänge 14K guld med en camé, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
613. Carl Milles, "Vattenbärerskan" (salt- och pepparkar).
613. Carl Milles, "Vattenbärerskan" (salt- och pepparkar).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
41. Soffa, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.
41. Soffa, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
771. "Den Borghesiske fäktaren".
771. "Den Borghesiske fäktaren".
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
257. Michaelsson & Benedicks, dosa, agat och guld, Stockholm 1809.
257. Michaelsson & Benedicks, dosa, agat och guld, Stockholm 1809.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
828. Philip Andreevich Maliavin, Barn.
828. Philip Andreevich Maliavin, Barn.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1011. Vaser med lock, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1011. Vaser med lock, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1013. Skål, porslin. Qingdynastin, med Daoguangs sigillmärke.
1013. Skål, porslin. Qingdynastin, med Daoguangs sigillmärke.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
962. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
962. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
566. Victor Forssell, Vinterväg, Stockholm.
566. Victor Forssell, Vinterväg, Stockholm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
802. "La Maison Carrée à Nîmes".
802. "La Maison Carrée à Nîmes".
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
172. Byst, Italien 1800-tal, kejsare Augustus (65 f.Kr - 14 e.Kr).
172. Byst, Italien 1800-tal, kejsare Augustus (65 f.Kr - 14 e.Kr).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
632. Carl Sparre, Vidsträckt landskap med jägare.
632. Carl Sparre, Vidsträckt landskap med jägare.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
106. Bordsur, Frankrike, sent 1700-tal, Louis XVI.
106. Bordsur, Frankrike, sent 1700-tal, Louis XVI.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
35. Konsolbord, 1700-talets senare del, Gustavianskt.
35. Konsolbord, 1700-talets senare del, Gustavianskt.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
114. Bordspendyl, Frankrike 1800-talets första del, Empire.
114. Bordspendyl, Frankrike 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
295. Matta, semiantik silke Keshan, ca 313 x 200-217 cm.
295. Matta, semiantik silke Keshan, ca 313 x 200-217 cm.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1004. Trädgårdspall, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
1004. Trädgårdspall, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
854. Album med erotiska akvareller, 12 stycken, Sen Qing dynasti.
854. Album med erotiska akvareller, 12 stycken, Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
201. Gustaf Stafhell d ä, bägare, silver, Stockholm 1742.
201. Gustaf Stafhell d ä, bägare, silver, Stockholm 1742.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
905. Buddhahuvud, lavasten. Java, Borobodur-stil.
905. Buddhahuvud, lavasten. Java, Borobodur-stil.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
21. Skrivbord, norra Europa 1760 tal, Rokoko.
21. Skrivbord, norra Europa 1760 tal, Rokoko.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
395. Armband med mikomosaiker och aventuringlas, Italien 1800-tal.
395. Armband med mikomosaiker och aventuringlas, Italien 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
936. Penselställ, rotskultpur. Qingdynastin.
936. Penselställ, rotskultpur. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
82. Spegel, av Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1758-1799), Rokoko.
82. Spegel, av Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1758-1799), Rokoko.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
890. Tsongkapa, kopparlegering. Nepal, 1900-tal.
890. Tsongkapa, kopparlegering. Nepal, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
89. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Sengustaviansk.
89. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
550. Lapponia ring design Björn Weckström 18K guld med opal.
550. Lapponia ring design Björn Weckström 18K guld med opal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
202. Isak Sauer, bägare, silver, Stockholm 1751.
202. Isak Sauer, bägare, silver, Stockholm 1751.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
115. Bordspendyl, av Ryberg Stockholm, Empire.
115. Bordspendyl, av Ryberg Stockholm, Empire.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
26. Bord, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
26. Bord, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
611. Nils Möllerberg, "Sigyn".
611. Nils Möllerberg, "Sigyn".
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
546. Ring 18K guld med en fasettslipad citrin.
546. Ring 18K guld med en fasettslipad citrin.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
37. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
37. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
56. Klismosstol, Köpenhamnsarbete 1800-talets första hälft.
56. Klismosstol, Köpenhamnsarbete 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
77. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
77. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
310. Matta, old Nain Tuteshk, ca 240 x 152,5 cm.
310. Matta, old Nain Tuteshk, ca 240 x 152,5 cm.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
543. Ring 18K guld med en fasettslipad citrin och två safirer.
543. Ring 18K guld med en fasettslipad citrin och två safirer.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
388. Camébrosch sardonyx med turkoskrans.
388. Camébrosch sardonyx med turkoskrans.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
609. Christian Eriksson, "Elof".
609. Christian Eriksson, "Elof".
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
117. Bordspendyl, Frankrike 1800-talets mitt.
117. Bordspendyl, Frankrike 1800-talets mitt.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
300. Matta, semiantik Keshan, ca 210 x 130,5-134 cm.
300. Matta, semiantik Keshan, ca 210 x 130,5-134 cm.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
178. Trädgårdsurna, sekelskiftet 1900.
178. Trädgårdsurna, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
813. Pieter de Bloot, Blöjbytet.
813. Pieter de Bloot, Blöjbytet.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
339. Garnityr, fem delar, fajans. Holland, Delft, sent 1700-tal.
339. Garnityr, fem delar, fajans. Holland, Delft, sent 1700-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK