Kan inte nå servern

Släpp in våren

 
130 föremål
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, vas, risporslin, Arabia.
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, vas, risporslin, Arabia.
Klubbat pris 
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR, 2 st, lergods, 1800-tal.
SKÅLAR, 2 st, lergods, 1800-tal.
Klubbat pris 
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND, kanna, stengods, Rörstrand.
GUNNAR NYLUND, kanna, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris 
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄRMEHUV, fajans, 1700-tal.
VÄRMEHUV, fajans, 1700-tal.
Återrop
Utropspris
5 000 SEK
JOSEF EKBERG, stengods vaser 3 st, Gustavsberg.
JOSEF EKBERG, stengods vaser 3 st, Gustavsberg.
Klubbat pris 
3 225 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, stengods, Rörstrand, 1940-tal.
GUNNAR NYLUND, stengods, Rörstrand, 1940-tal.
Klubbat pris 
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARL LINDSTRÖM, vas, Rörstrand, 1900-talets början.
KARL LINDSTRÖM, vas, Rörstrand, 1900-talets början.
Klubbat pris 
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JOSEF EKBERG, vas, stengods, Gustavsberg, 1916.
JOSEF EKBERG, vas, stengods, Gustavsberg, 1916.
Klubbat pris 
3 275 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERICH OCH INGRID TRILLER, vas, stengods, Tobo.
ERICH OCH INGRID TRILLER, vas, stengods, Tobo.
Klubbat pris 
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, vaser, 3 st, stengods, Gustavsberg.
STIG LINDBERG, vaser, 3 st, stengods, Gustavsberg.
Klubbat pris 
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TOINI MUONA, fat, Arabia, Finland.
TOINI MUONA, fat, Arabia, Finland.
Klubbat pris 
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKULPTUR, porslin, 1900-talets andra hälft.
SKULPTUR, porslin, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris 
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, skål, stengods, "Veckla", Gustavsberg.
STIG LINDBERG, skål, stengods, "Veckla", Gustavsberg.
Klubbat pris 
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
YTTERFODER, Uppsala-Ekeby, 1960/70-tal.
YTTERFODER, Uppsala-Ekeby, 1960/70-tal.
Klubbat pris 
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg.
WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg.
Klubbat pris 
1 001 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERICH OCH INGRID TRILLER, vas, stengods, Tobo.
ERICH OCH INGRID TRILLER, vas, stengods, Tobo.
Klubbat pris 
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand.
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris 
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PORTRÄTTBYST parian Gustavsberg 1870-75.
PORTRÄTTBYST parian Gustavsberg 1870-75.
Klubbat pris 
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANDFAT Höganäs 1900-talets andra hälft.
HANDFAT Höganäs 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris 
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EWALD DAHLSKOG, vas, stengods, Bo Fajans.
EWALD DAHLSKOG, vas, stengods, Bo Fajans.
Klubbat pris 
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HERMAN FOGELIN, vas, stengods, osignerad.
HERMAN FOGELIN, vas, stengods, osignerad.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIRI DERKERT, porslinstallrik, unik, Gustavsberg.
SIRI DERKERT, porslinstallrik, unik, Gustavsberg.
Klubbat pris 
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YNGVE BLIXT, vas, stengods, Höganäs, signerad.
YNGVE BLIXT, vas, stengods, Höganäs, signerad.
Klubbat pris 
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, tekanna, stengods, Gustavsberg studio.
STIG LINDBERG, tekanna, stengods, Gustavsberg studio.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, lergods, Upsala-Ekeby.
VICKE LINDSTRAND, vas, lergods, Upsala-Ekeby.
Klubbat pris 
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND, vaser/kannor, 2 st, stengods, Rörstrand.
GUNNAR NYLUND, vaser/kannor, 2 st, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris 
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF EKBERG, vas, stengods, Gustavsberg, 1921.
JOSEF EKBERG, vas, stengods, Gustavsberg, 1921.
Klubbat pris 
3 925 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris 
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TOINI MUONA, FAT, keramik, signerat TM Arabia.
TOINI MUONA, FAT, keramik, signerat TM Arabia.
Klubbat pris 
241 EUR
Utropspris
600 EUR
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
Klubbat pris 
2 602 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG, VAS, stengods Gustavsberg Studiohand.
STIG LINDBERG, VAS, stengods Gustavsberg Studiohand.
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG, tekanna, stengods Gustavsberg.
STIG LINDBERG, tekanna, stengods Gustavsberg.
Klubbat pris 
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PER HASSELBERG, figurin parian Gustavsberg signerad 1912.
PER HASSELBERG, figurin parian Gustavsberg signerad 1912.
Klubbat pris 
2 404 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, skålar, 2 st, stengods, Rörstrand.
GUNNAR NYLUND, skålar, 2 st, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris 
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris 
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF EKBERG, stengods, vas, Gustavsberg 1906.
JOSEF EKBERG, stengods, vas, Gustavsberg 1906.
Klubbat pris 
4 475 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
BORDSLAMPA, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Klubbat pris 
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GÖSTA GRÄHS, tekanna av stengods, Rörstrand 1980-tal.
GÖSTA GRÄHS, tekanna av stengods, Rörstrand 1980-tal.
Klubbat pris 
1 220 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BYST, parian, Gustafsberg, 1908.
BYST, parian, Gustafsberg, 1908.
Klubbat pris 
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKULPTUR, porslin, Rosenthal.
SKULPTUR, porslin, Rosenthal.
Klubbat pris 
1 555 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Surrea", Gustavsberg.
WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Surrea", Gustavsberg.
Klubbat pris 
2 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EWALD DAHLSKOG, golvvas, fajans, Bo fajans.
EWALD DAHLSKOG, golvvas, fajans, Bo fajans.
Klubbat pris 
2 405 SEK
Utropspris
2 000 SEK