Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
KITTEL, koppar, 1900-tal.
KITTEL, koppar, 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STRÖARE, flintgods, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SITTPUFF, Marocko.
SITTPUFF, Marocko.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, porslin Kina 1900-tal.
SKÅL, porslin Kina 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TENNFÖREMÅL, fyra delar, 1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOLSTOL, 1900-talets mitt.
SOLSTOL, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAROTT, nysilver, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEGLAS, 10 st, 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANNOR, 2 st, vitmetall 1900-talets slut.
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
150 EUR
LJUSSTAKAR, 4 st, 1800-/1900-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ISHINKAR, 2 st, Alfra/Alessi, Italien.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, porslin, Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skål, Qianlong, Kina, 1700-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HINK, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, 2 st, Meissen, ca 1930-talet.
Klubbat pris
35 EUR
Utropspris
150 EUR
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAZZA, brons, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHAMPAGNEKUPOR, 11 st, Rosenthal, sent 1900-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, soumak, 183 x 118 cm.
MATTA, soumak, 183 x 118 cm.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STRÖARE OCH SENAPSKANNA, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, mässing 1700-tal.
LJUSSTAKE, mässing 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRAPPSTEGE, 1900-tal.
TRAPPSTEGE, 1900-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, Kashgai, 196 x 145 cm.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKEDAR, 12 st snarlika, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRÄNNVINSSKEDAR, 2 st, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
405 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, möjligen en Veramin kelim, ca 173,5 x 102,5 cm.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TUNNA, allmoge, 1800-tal.
TUNNA, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KUVERTTALLRIKAR, 8+3 st, mässing, 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBÄNK, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SLAKTBORD, allmoge, 1800-tal.
SLAKTBORD, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-/1700-tal.
Klubbat pris
455 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIL, mässing, 1700-tal.
SIL, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
464 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÄKSKÅLAR, 24 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STRÖARE, 2 st, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BARNGUNGSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
505 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1700-tal.
Klubbat pris
505 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVIS, 14 delar, flintgods, Villeroy & Boch.
Klubbat pris
508 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN 1900-talets senare del.
Klubbat pris
525 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 148 x 98 cm.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIK, fajans, Europa, 1700-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRUVLYKTOR, 2 st, järn och brons, 1800-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LAURA ASHLEY, bordstabletter, åtta stycken, samt duk.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, kashgai, 177 x 116 cm.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TÅRTSPADE, silver, jugend, Danmark 1920.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YTTERFODER, flintgods, jugend, omkring 1910.
Klubbat pris
551 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
552 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FISKBESTICK, 24 delar, pläter. England.
Klubbat pris
560 SEK
Utropspris
1 500 SEK