Easy Living

59 föremål
BORDSLAMPOR, ett par, Nordiska Kompaniet, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets mitt, möjligen Italien.
Klubbat pris
2 650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, bordslampa, "AJ", Louis Poulsen.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
300 EUR
BORDSLAMPA, 1900-talets slut.
BORDSLAMPA, 1900-talets slut.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIRMA SVENSKT TENN, BORDSLAMPA, modell 1819, 1950 / 60-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, Boréns, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YKI NUMMI, bordslampa, modell 40-029, Orno 1960-tal.
Klubbat pris
66 EUR
Utropspris
200 EUR
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Carl Fagerlund Orrefors.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, Valinte, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
131 EUR
Utropspris
150 EUR
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, modell 11-27, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
150 EUR
BORDSLAMPA, art deco, 1900-talets andra kvartal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA - HEMI, Sverige 1970-tal.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, 1930-tal.
BORDSLAMPA, 1930-tal.
Utropspris
400 EUR
JOE COLOMBO, bordslampa, "Coupe", 1960/70-tal, formgiven 1967.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, tenn, 1930.
BORDSLAMPA, tenn, 1930.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, Maison Le Dauphin, Frankrike, 1970-/80-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, modell 5061, 1940-/1950-tal.
Klubbat pris
1 800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
BORDSLAMPA, Murano, Italien. 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, Nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LUXUS, bordslampor, ett par, 1970-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA/GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, bordslampor, ett par,
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, mässing, 1940-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, P.A.F. 1900-talets mitt.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR ANDERSSON, bordslampa signerad.
Klubbat pris
938 SEK
Utropspris
1 500 SEK