Inred sommarhuset

202 föremål
Alvar Aalto, soffbord, Y805A, Artek.
Klubbat pris
540 EUR
Utropspris
200 EUR
Anne Nilsson, ljusstakar, 4 st, glas, "Celeste", Orrefors.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Arne Jacobsen, karmstol, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Arne Norell, soffa, "Rotang", Norell Möbel AB.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bengt Ruda, matgrupp, 5 delar.  "Ulvö", IKEA.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, fat, glas, Kosta Boda, signerad.
Klubbat pris
1 211 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bertil Vallien, skål, glas, Kosta Boda.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bertil Vallien, vas, glas, Kosta Boda, 1991.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Blombänk, ett par, furu.
Blombänk, ett par, furu.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Bordsspegel, Glas Mäster, Markaryd, Sverige.
Klubbat pris
101 EUR
Utropspris
100 EUR
Carl Malmsten, bord, "Ovalen".
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Carl Malmsten, stolar, 4 st, Åfors Möbelfabrik.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Malmsten, stolar, 5 st, Karl Andersson & Söner.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Däckstol, Scandinavian Design Jutlandia, sent 1900-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Edward Hald, skål, glas, Orrefors, 1925.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Flaska, glas, möjligtvis Fratelli toso, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fåtölj, "Påfågelstol", 1970-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj, 1900-talets mitt.
Fåtölj, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
Fåtölj, 1960/70-tal.
Fåtölj, 1960/70-tal.
Klubbat pris
50 EUR
Utropspris
200 EUR
Fåtölj, Brunstad, Norge.
Fåtölj, Brunstad, Norge.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj, Swedish modern, 1940-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj, Swedish modern, 1940/50-tal.
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1970-tal.
Fåtöljer, ett par, 1970-tal.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
200 EUR
Fåtöljer, ett par, Swedish Modern, 1940/50-tal.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Golvlampa, 1960-tal.
Golvlampa, 1960-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Golvlampa, Böhlmarks, 1940-tal.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, E. Hansson & Co., Malmö, 1950-tal.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Golvlampa/lampbord, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunnel Nyman, taklampa, modell 81003, Idman 1940-tal.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
200 EUR
Ingvar Hildingsson, pall, signerad IH.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Josef Frank, taklampa, modell 2560, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karin Jönsson, matta, rölakan, signerad JK, ca 250 x 174 cm.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karin Mobring, fåtölj, "Diana" för IKEA 1970-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karmstolar, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK