Design + Art Helsinki F185

102 föremål
ARTTU BRUMMER, VAS. Sign. Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
TIMO SARPANEVA, SKÅL, Heals. Signerad Timo Sarpaneva - Iittala. 1960-tal.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
KAJ FRANCK, VAS. Notsjö, 1967.
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
YRJÖ ROSOLA, GLAS, 10 st. Vähän vino. Karhula, 1930-tal.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
600 - 700 EUR
ALVAR AALTO, VAS, Savoy. Karhula, 1930-tal.
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
ALVAR AALTO, VAS. Sign. A Aalto -37 Karhula.
Klubbat pris
40 200 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
ALVAR AALTO, FAT. Karhula, sent 1930-tal.
Klubbat pris
30 000 EUR
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
KAJ FRANCK, SKÅL. Sign. K. Franck, Nuutajärvi Notsjö. 1960-tal.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
TAPIO WIRKKALA, DOPSKÅL. Sign. Tapio Wirkkala Iiittala.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
AIMO OKKOLIN, VAS. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen lasi Oy. Tidigt 1970-tal.
Klubbat pris
1 950 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Klubbat pris
13 200 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
KAJ FRANCK, GLASSKULPTUR Såpbubbla. Notsjö, tidigt 1960-tal.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ALVAR AALTO, VAS, Savoy. Karhula, Finland 1930-tal.
Klubbat pris
2 400 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
ALVAR AALTO, VAS. Savoy. Karhula, 1930-tal.
Klubbat pris
5 200 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
KAJ FRANCK, VAS, KF 239, signerad K. Franck, Nuutajärvi Notsjö -63.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
ALVAR AALTO, VAS. Savoy. Sign. Karhula 22 IX 37.
Klubbat pris
17 400 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
TIMO SARPANEVA, GLASSKULPTUR. Sign. Timo Sarpaneva 1988, Iittala.
Klubbat pris
3 250 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
GÖRAN HONGELL, VAS 6335. Karhula, 1930-tal.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, GLASSKULPTUR. Signerad Tapio Wirkkala Iittala 3587.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
KAJ FRANCK, SKÅL. Sign. Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris
480 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
KAJ FRANCK, VAS. Sign. Kaj Franck, Nuutajärvi Notsjö. 1970-tal.
Klubbat pris
2 860 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
OIVA TOIKKA, VAS. Sign. Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö 1988.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
ALVAR AALTO, VAS. Sign. Alvar Aalto. 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS, signerad Tapio Wirkkala Iittala.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
KAJ FRANCK, SKÅL. Signerad Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö. 1950-tal.
Klubbat pris
1 800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Klubbat pris
7 800 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
KAJ FRANCK, FLASKA OCH SKÅL. 1960-talets mitt.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR