Rolf Schmitz Collection H056

57 föremål
272. APORKESTER, åtta stycken, porslin. 1900-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
276. DOSOR, sex stycken, porslin och emalj. 18/1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
253. FIGURGRUPP, porslin. Höchst, 1770-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
271. FIGURGRUPP, porslin. Neapelliknande märke, 1900-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
274. FIGURIN, flintgods. England, omkring 1800.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
258. FIGURIN, porslin. "Höchstliknande märke", 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
267. FIGURIN, porslin. 'Wien', 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
265. FIGURIN, porslin. Berlin. Sent 1800/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
247. FIGURIN, porslin. Efter Meissen, omkring 1900.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
255. FIGURIN, porslin. Höchst, 1770-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
229. FIGURIN, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
231. FIGURIN, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
226. FIGURIN, porslin. Meissen, 1750-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
240. FIGURIN, porslin. Meissen, 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
241. FIGURIN, porslin. Meissen, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
242. FIGURIN, porslin. Meissen, 1890-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
243. FIGURIN, porslin. Meissen, 1890-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
250. FIGURIN, porslin. Meissen, 1900-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
245. FIGURIN, porslin. Meissen, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
237. FIGURIN, porslin. Meissen.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
248. FIGURIN, porslin. Meissenliknande märke.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
270. FIGURIN, porslin. Troligen Samson.
Klubbat pris
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
238. FIGURIN, porslin. Tyskland, 17/1800-tal. Omärkt.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
263. FIGURIN, porslin. Wien, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
266. FIGURINER, ett par, porslin. Berlin, omkring 1900.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
236. FIGURINER, ett par, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
264. FIGURINER, fem stycken, porslin. Meissen och Wien.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
262. FIGURINER, fyra stycken, porslin. Höchst.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
256. FIGURINER, två stycken, porslin. Höchst, 1700-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
254. FIGURINER, två stycken, porslin. Höchst, 1770-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
228. FIGURINER, två stycken, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
249. FIGURINER, två stycken, porslin. Meissen, 1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
268. FIGURINER, två stycken, porslin. Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
239. FIGURINER, två stycken. Efter Meissen, 1800-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
222. GALLERKORG, fajans. Rörstrand, 1761.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
223. GALLERKORG, fajans. Sannolikt Marieberg, efter 1766.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
221. GALLERSKÅL, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
227. KOPPAR, ett par, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
277. KRUKOR, nio stycken, porslin. Waldemarsudde, modern tillverkning.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
234. SALTKAR, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
244. SKULPTUR, porslin. Meissen, 1890-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
232. SOCKERSKÅL med LOCK, porslin. Meissen, 1740/50-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
257. TEDOSA med LOCK, porslin. Höchst, sent 1700-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
252. TEDOSA, porslin. Frankenthal, 1700-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

41. Wilhelm Kåge, praktvas, "Farsta", stengods, Gustavsbergs Studio 1950-tal.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
200 000

ditt bud
195 000

ditt bud
190 000

ditt bud
185 000

ditt bud
180 000

ditt bud
175 000

ditt bud
170 000

ditt bud
165 000

ditt bud
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Aktuellt bud:
200 000 SEK