272 föremål
Byrå 1960-tal Emmaboda.
7d
Byrå 1960-tal Emmaboda.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Spegel Barockstil  sent 1800-tal.
7d
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa 2000-tal.
7d
Bordslampa 2000-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Toilettebord Empire 1800-talets mitt.
7d
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Kashmir silke ca 223x125 cm.
7d
Inga bud
Utropspris
3 500 SEK
Matta Kassak semiantik/antik ca 248x120 cm.
7d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Agda Holst, Stilleben.
7d
Agda Holst, Stilleben.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Vägglampa jugend tidigt 1900-tal.
7d
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sven Ljungberg, landskap.
7d
Sven Ljungberg, landskap.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CG Hallberg kaffeservis 3 dlr silver Stockholm 1940.
7d
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vägglampa 1960-tal Danmark.
7d
Vägglampa 1960-tal Danmark.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer ett par 1950-tal.
7d
Fåtöljer ett par 1950-tal.
Inga bud
Utropspris
12 000 SEK
Eric Elfwén, segelbåt.
6d 23 tim
Eric Elfwén, segelbåt.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp, Andersen furniture Danmark.
6d 23 tim
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta Ghom ca 150x108 cm.
6d
Matta Ghom ca 150x108 cm.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa 2000-tal.
6d
Bordslampa 2000-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Birger Ljungquist, porträtt.
6d
Birger Ljungquist, porträtt.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Matta orientalisk ca 190x125 cm.
6d
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bord 1900-talets första hälft.
6d
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Erik Jensen, Modell.
6d
Erik Jensen, Modell.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj 1940-tal.
6d
Fåtölj 1940-tal.
Inga bud
Utropspris
20 000 SEK
Cartier, reservoarpenna "Pasha de Cartier".
6d
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunnar Cyrén, servis 11 dlr "Nobel jubilee" Orrefors.
6d
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Bidjar semiantik ca 309x213 cm.
6d
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Spegel 1940/50-tal.
6d
Spegel 1940/50-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa 1950-tal.
6d
Bordslampa 1950-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Serveringsvagn 1940/50-tal.
6d
Serveringsvagn 1940/50-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Folke Arström, bestick 44 dlr "Focus/Focus de Luxe", Gense.
6d
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Axel Nilsson, "Hamnbild".
6d
Axel Nilsson, "Hamnbild".
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Mynt  Frankrike, 20 franc 1911 18K guld.
6d
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertel Bertel-Nordström, Motiv från Stockholm.
6d
1 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta Keshan semiantik ca 208x131 cm.
6d
1 111 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta rya daterad 1824 ca 196x140 cm.
6d
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Eero Järnefelt, Porträtt av äldre kvinna.
6d
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Golvlampa 1900-talets mitt.
6d
Golvlampa 1900-talets mitt.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Heli Ojanperä, Stilleben med blommor i vas.
6d
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunnar Löberg, Fiskebodar.
6d
Gunnar Löberg, Fiskebodar.
1 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Max Mikael Book, "Etturet".
6d
Max Mikael Book, "Etturet".
9 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Matbord 1900-talets andra hälft.
6d
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Staket 2 dlr 1900-tal smide.
5d
Staket 2 dlr 1900-tal smide.
1 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord sent 1900-tal.
5d
Soffbord sent 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj Danmark 1940/50-tal.
5d
Fåtölj Danmark 1940/50-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Sängbord ett par tidigt 1900-tal.
5d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Samuel Joensen-Mikines, Båt i hamn.
5d
15 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Toilettbord Art Deco 1900-talets första hälft.
5d
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar 6 st Gustaviansk stil 1900-tal.
5d
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Hammoud,  "Announcement".
5d
Carl Hammoud, "Announcement".
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunnar Cyrén,  servis "Nobel", ca 82 dlr Orrefors.
5d
5 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Arne Norell, sittpuff, sent 1900-tal.
5d
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord 1900-taelts första hälft.
5d
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK