Släpp in våren

308 föremål
ALVAR AALTO, pall, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, 1970-tal.
BORD, 1970-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG LINDBERG, tekanna, stengods, Gustavsberg studio.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
WILLY BALLEZ soffbord 1970/80-tal Belgien.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Eva", 1974.
Klubbat pris
3 701 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, matbord, modell 91, Artek, Finland.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WIWEN NILSSON, fat, tenn, Ystad Tenn, 1934.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOLVLAMPA, Atelje lyktan, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ESTRID ERICSON, tillskriven. Spegel, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1960-tal.
Klubbat pris
3 078 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL MALMSTEN, soffa, "Samsas", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DAGBÄDD, skandinavisk formgivare, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR CYRÈN, skulptur av tenn, 1980-/90-tal.
Klubbat pris
2 825 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 801 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GAETANO SCIOLARI, taklampa Italien 1970-tal.
Klubbat pris
2 755 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR CYRÉN, vas, Orrefors 1989, Graal.
Klubbat pris
2 701 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
2 602 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FISKBESTICK, 12+12 delar, "Nobel", Gunnar Cyrén Gense.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BURK, Art Deco, CG Hallberg, Stockholm, 1934.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TOINI MUONA, FAT, keramik, signerat TM Arabia.
Klubbat pris
241 EUR
Utropspris
600 EUR
ALVAR AALTO, PALLAR, ett par, "60", Artek 2008.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
400 EUR
JOSEF FRANK, hummertallrikar, 6 st, glas, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, modell A330S, metall, Artek, 2000-tal.
Klubbat pris
225 EUR
Utropspris
300 EUR
MAURI ALMARI, BORDSLAMPA, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
221 EUR
Utropspris
300 EUR
SPEGEL, Glas Mäster, Markaryd, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, VAS, stengods Gustavsberg Studiohand.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
XAVIER PANCHARD, stolar, 4 st, Tolix stol A, 2000-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK