Kan inte nå servern

Släpp in våren

 
308 föremål
ARNE JACOBSEN, fåtölj, "Ägget", för Fritz Hansen, 2001.
ARNE JACOBSEN, fåtölj, "Ägget", för Fritz Hansen, 2001.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
KURT ØSTERVIG, barskåp, Danmark, 1960-tal.
KURT ØSTERVIG, barskåp, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris 
31 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MARCEL WANDERS "Knotted Chair", Cappellini, Italien.
MARCEL WANDERS "Knotted Chair", Cappellini, Italien.
Klubbat pris 
21 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
CÉSAR BALDACCINI, skulptur, signerad och numrerad 27/150.
CÉSAR BALDACCINI, skulptur, signerad och numrerad 27/150.
Klubbat pris 
17 560 SEK
Utropspris
10 000 SEK
POUL KJÆRHOLM, fåtölj, PK22, Fritz Hansen, Danmark 1999.
POUL KJÆRHOLM, fåtölj, PK22, Fritz Hansen, Danmark 1999.
Klubbat pris 
17 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JOSEF FRANK, soffa, modell 678, Firma Svenskt Tenn.
JOSEF FRANK, soffa, modell 678, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
14 170 SEK
Utropspris
7 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, bokhylla Typenko NK verkstäder 1931.
AXEL EINAR HJORTH, bokhylla Typenko NK verkstäder 1931.
Klubbat pris 
12 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARIN MOBRING, karmstolar, ett par, "Amiral", IKEA, 1970-tal.
KARIN MOBRING, karmstolar, ett par, "Amiral", IKEA, 1970-tal.
Klubbat pris 
11 501 SEK
Utropspris
5 000 SEK
POUL KJAERHOLM, fåtölj, PK-22, Fritz Hansen Danmark 2004.
POUL KJAERHOLM, fåtölj, PK-22, Fritz Hansen Danmark 2004.
Klubbat pris 
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, fåtöljer, ett par, "Lamino", Swedese.
YNGVE EKSTRÖM, fåtöljer, ett par, "Lamino", Swedese.
Klubbat pris 
10 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EERO SAARINEN, stolar 4 st "Tulip".
EERO SAARINEN, stolar 4 st "Tulip".
Klubbat pris 
10 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TAKLAMPA, Itsu 1900-talets mitt.
TAKLAMPA, Itsu 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
900 EUR
Utropspris
800 EUR
BØRGE MOGENSEN, Stolar 4 st, "Öresund".
BØRGE MOGENSEN, Stolar 4 st, "Öresund".
Klubbat pris 
8 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOSEF FRANK, tevagn, modell 691, Svenskt Tenn.
JOSEF FRANK, tevagn, modell 691, Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
8 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
Klubbat pris 
7 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, spegel, "Cecil", Swedish Grace, 1920-tal.
AXEL EINAR HJORTH, spegel, "Cecil", Swedish Grace, 1920-tal.
Klubbat pris 
7 467 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOLVLAMPA, firma Svensk Tenn, modell 2599.
GOLVLAMPA, firma Svensk Tenn, modell 2599.
Klubbat pris 
7 350 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, ett par, Arne Jacobsen för Fritz Hansen "Sjuan".
STOLAR, ett par, Arne Jacobsen för Fritz Hansen "Sjuan".
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKLAMPA, modell 2542/3, Valinte 1950-tal.
TAKLAMPA, modell 2542/3, Valinte 1950-tal.
Klubbat pris 
620 EUR
Utropspris
500 EUR
STIG LINDBERG, vas, stengods, Gustavsbergs studio 1963.
STIG LINDBERG, vas, stengods, Gustavsbergs studio 1963.
Klubbat pris 
6 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GERTRUD LÖNEGREN, vas, stengods, Rörstrand.
GERTRUD LÖNEGREN, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris 
6 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, sputnik-modell, troligen Cosack,Tyskland, 1970-tal.
TAKLAMPA, sputnik-modell, troligen Cosack,Tyskland, 1970-tal.
Klubbat pris 
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HANS J WEGNER, SÄNGSKÅP, 1960 / 70-tal.
HANS J WEGNER, SÄNGSKÅP, 1960 / 70-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TAKLAMPA, sputnik-modell. 1900-talets andra hälft.
TAKLAMPA, sputnik-modell. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris 
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KARIN MOBRING, fåtölj, "Amiral", IKEA.
KARIN MOBRING, fåtölj, "Amiral", IKEA.
Klubbat pris 
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JAN JOHANSSON, vas, glas, Orrefors Gallery -90.
JAN JOHANSSON, vas, glas, Orrefors Gallery -90.
Klubbat pris 
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa "Samspel", 1900-talets andra hälft.
CARL MALMSTEN, soffa "Samspel", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris 
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TOINI MUONA, fat, Arabia, Finland.
TOINI MUONA, fat, Arabia, Finland.
Klubbat pris 
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MUGG, tenn, firma Svenskt Tenn, 1948.
MUGG, tenn, firma Svenskt Tenn, 1948.
Klubbat pris 
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SWEDISH MODERN, spegel, 1900-talets mitt.
SWEDISH MODERN, spegel, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
4 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK