Släpp in våren

857 föremål
DOSOR 2 st, silver 1804 resp 1809.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LARS DROUGGE, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
INGVAR HILDINGSSON, pall, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 250 x 149 cm.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
4 000 SEK
WILLIE WEBERG, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOKSKÅP, 1900-tal,
BOKSKÅP, 1900-tal,
Klubbat pris
8 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VITRINSKÅP, 1900-tal,
VITRINSKÅP, 1900-tal,
Klubbat pris
5 210 SEK
Utropspris
4 000 SEK
WILLY BALLEZ soffbord 1970/80-tal Belgien.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Eva", daterad 1961.
Klubbat pris
4 401 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Eva", 1974.
Klubbat pris
3 701 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LÅNGBÄNK /SÄTE, Hälsingland, 1800-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JACK SANGWILL, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa, "Samsas", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GAETANO SCIOLARI, taklampa Italien 1970-tal.
Klubbat pris
2 755 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TORA VEGA HOLMSTRÖM, pastell monogramisgnerad.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, fyra stycken, omkring år 2000.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DAGBÄDD, skandinavisk formgivare, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅL, keramik. Yuan/Mingdynastin.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, 1970-tal.
SOFFBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EERO SAARINEN, STOLAR, 3 st, "Tulip", Knoll.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TORE AHLSÉN, golvlampa, "Napoleon vid Nilen", Gärsnäs.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SÄNGAR, 2 st, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 801 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, Gustavsbergs studio 1963.
Klubbat pris
6 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 556 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BÄNK, allmoge, daterad 1813.
BÄNK, allmoge, daterad 1813.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
2 422 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ESTRID ERICSON, tillskriven. Spegel, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, 1930/1940-tal.
SOFFA, 1930/1940-tal.
Klubbat pris
6 556 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STIG LINDBERG, tekanna, stengods, Gustavsberg studio.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅLFAT, sterlingsilver, Gerorg Jensen Danmark.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PABLO PICASSO, EFTER, torrnålsetsning, tryckt signatur.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MUGG, tenn, firma Svenskt Tenn, 1948.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, Hans-Agne Jakobsson, modell 260, mässing.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVBORD, "Regina", Nordiska Kompaniet, 1934.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, modell A330S, metall, Artek, 2000-tal.
Klubbat pris
225 EUR
Utropspris
300 EUR
PAAVO TYNELL, kandelaber, 1960-talets slut.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
300 EUR
MATTA, kelim, 205 x 163 cm.
MATTA, kelim, 205 x 163 cm.
Klubbat pris
280 EUR
Utropspris
300 EUR
MAURI ALMARI, BORDSLAMPA, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
221 EUR
Utropspris
300 EUR
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Markaryd, 1960/70-tal.
Klubbat pris
746 EUR
Utropspris
300 EUR
ALVAR AALTO, matbord, modell 91, Artek, Finland.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 227 x 158 cm.
Klubbat pris
2 907 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DÄCKSTOL, ett par, 1900-tal.
DÄCKSTOL, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG, tekanna, stengods Gustavsberg.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EVALD NIELSEN, bricka, silver, Danmark 1938.
Klubbat pris
3 601 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIRI DERKERT, Teckning "Eva", signerad.
Klubbat pris
3 201 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS, lergods, Persien, 1200-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅL, lergods. Nordöstra Persien, Nishapur.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets början.
FÅTÖLJ, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERIC ERICSON, handspegel, Firma Svenskt Tenn, 2012.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANDY WARHOL, efter, serigrafi, "Four Flowers", osignerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PER HASSELBERG, figurin parian Gustavsberg signerad 1912.
Klubbat pris
2 404 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LARS NORRMAN, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK