Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
KITTEL, koppar, 1800-tal.
KITTEL, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLJUSSTAKAR, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSFAT, Kina, porslin, Qianlong (1736-95) .
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄRMEFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 168 x 103 cm.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st, 1900-tal.
STOLAR, 6 st, 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, mässing 1700-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, 150 x 100 cm.
MATTA, kelim, 150 x 100 cm.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TEDOSA, fajans. Holland, 1700-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, MGAB, Uppsala, 1971.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, barockstil, 1900-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SATSBORD, 2 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, allmoge, 1800-tal.
SOFFA, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TESERVIS, 3 delar, tenn, GAB, 1930-tal.
Klubbat pris
852 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad, 1900-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOP, silver, Gränna, 1978.
STOP, silver, Gränna, 1978.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim Veramin, 200 x 118 cm.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
803 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VATTENTUNNA, koppar, 18-/1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PARTI LJUSSTAKAR, 9 st, mässing, 1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEKHUV, pläter. Walker & Hall Sheffield.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VAS, silver, svenska importsämplar, 1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 6 st, allmoge, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TALLRIKAR, 3 st, Kina Qianlong (1736-95) porslin.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SELTERGLAS, 12 st, "Antik", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÅLSKÅL, porslin, Kina, Qianlong 1736-1795.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 292 x 209 cm.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, kelim, Kashgai, 185 x 163 cm.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, CESON, Göteborg 1977.
Klubbat pris
716 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, metall, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIL, mässing och smide, 1700-tal.
Klubbat pris
673 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FILTAR, ett par, Guatemala.
FILTAR, ett par, Guatemala.
Klubbat pris
670 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YTTERFODER, mässing, Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris
666 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, silver, Danmark,
SKÅL, silver, Danmark,
Klubbat pris
660 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, ett par, porslin, Kina, 1800-tal.
Klubbat pris
656 SEK
Utropspris
2 000 SEK