Kan inte nå servern

Design + Art Helsinki F185

 
454 föremål
CHRISTINA SNELLMAN, BY I SÖDERN.
CHRISTINA SNELLMAN, BY I SÖDERN.
Klubbat pris 
940 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
DORA JUNG, BILDVÄVNAD. Signerad. 1970-tal.
DORA JUNG, BILDVÄVNAD. Signerad. 1970-tal.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
EERO HIIRONEN, "CENTER".
EERO HIIRONEN, "CENTER".
Klubbat pris 
2 100 EUR
Utropspris
3 500 - 4 500 EUR
EINAR LYNGE-AHLBERG, KOMPOSITION.
EINAR LYNGE-AHLBERG, KOMPOSITION.
Återrop
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
EINARI WEHMAS, "STADSBILD".
EINARI WEHMAS, "STADSBILD".
Klubbat pris 
2 800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
EINO (Eino Romppanen), ABSTRAKT.
EINO (Eino Romppanen), ABSTRAKT.
Klubbat pris 
2 100 EUR
Utropspris
10 000 - 15 000 EUR
ELIS KAUPPI, HÄNGE, silver. Kupittaan Kulta, Åbo 1966.
ELIS KAUPPI, HÄNGE, silver. Kupittaan Kulta, Åbo 1966.
Klubbat pris 
200 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
ELLEN THESLEFF, MODELL.
ELLEN THESLEFF, MODELL.
Klubbat pris 
948 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ELLEN THESLEFF, VENEDIG.
ELLEN THESLEFF, VENEDIG.
Klubbat pris 
895 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ELVI MAARNI, METANDE POJKAR.
ELVI MAARNI, METANDE POJKAR.
Klubbat pris 
3 545 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
ERIK ENROTH, I PARKEN.
ERIK ENROTH, I PARKEN.
Klubbat pris 
740 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ERIK ENROTH, VILANDE MODELL.
ERIK ENROTH, VILANDE MODELL.
Klubbat pris 
4 800 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
ESKO TIRRONEN, "LANDSKAP OCH MOLN".
ESKO TIRRONEN, "LANDSKAP OCH MOLN".
Återrop
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
EVA ANTTILA, BILDVÄV. I festklänning. Sign. E A.
EVA ANTTILA, BILDVÄV. I festklänning. Sign. E A.
Klubbat pris 
430 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
FLEMMING LASSEN, FÅTÖLJER, ETT PAR. 1900-talets mitt.
FLEMMING LASSEN, FÅTÖLJER, ETT PAR. 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
13 500 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
FLEMMING LASSEN, SOFFA, 1900-talets mitt.
FLEMMING LASSEN, SOFFA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
9 400 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
FLORENCE KNOLL, BORD  405. 1955-1968.
FLORENCE KNOLL, BORD 405. 1955-1968.
Klubbat pris 
860 EUR
Utropspris
600 EUR
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KERAMIKSKÅL. Arabia, 1940-tal.
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KERAMIKSKÅL. Arabia, 1940-tal.
Klubbat pris 
740 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KERAMIKSKÅL. Sign. Arabia FHK.
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KERAMIKSKÅL. Sign. Arabia FHK.
Klubbat pris 
420 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
FÅTÖLJER, ETT PAR. "Panu" Asko.
FÅTÖLJER, ETT PAR. "Panu" Asko.
Klubbat pris 
220 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
FÖRLÄNGBART BORD. Tender by Desalto. Decoma design, 1988.
FÖRLÄNGBART BORD. Tender by Desalto. Decoma design, 1988.
Klubbat pris 
1 450 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
GEORG JENSEN, BROSCH, "Moonlight grapes", onyx, silver.
GEORG JENSEN, BROSCH, "Moonlight grapes", onyx, silver.
Klubbat pris 
270 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
GEORG JENSEN, HÄNGE, "Moonlight grapes", silver, ametister.
GEORG JENSEN, HÄNGE, "Moonlight grapes", silver, ametister.
Klubbat pris 
440 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
GEORG JENSEN, RING, "Moonlight grapes", silver, ametister.
GEORG JENSEN, RING, "Moonlight grapes", silver, ametister.
Klubbat pris 
260 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
GEORGES JOUVE, KERAMIKVAS. Black bottle. Sign. Jouve. Sent 1950-tal.
GEORGES JOUVE, KERAMIKVAS. Black bottle. Sign. Jouve. Sent 1950-tal.
Klubbat pris 
3 800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
GRETA HÄLLFORS-SIPILÄ, LÄSANDE FLICKA.
GRETA HÄLLFORS-SIPILÄ, LÄSANDE FLICKA.
Klubbat pris 
1 250 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
GUNILLA JUNG, BORDSLAMPA, modell 2004. Tillverkare Orno, 1930-tal.
GUNILLA JUNG, BORDSLAMPA, modell 2004. Tillverkare Orno, 1930-tal.
Klubbat pris 
1 050 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
GUNNEL NYMAN, BORDSLAMPA. Notsjö/Idman, 1948.
GUNNEL NYMAN, BORDSLAMPA. Notsjö/Idman, 1948.
Klubbat pris 
420 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
GUNNEL NYMAN, FAT, Facett I. Sign. G. Nyman, Riihimäenlasi Oy. 1940-tal.
GUNNEL NYMAN, FAT, Facett I. Sign. G. Nyman, Riihimäenlasi Oy. 1940-tal.
Klubbat pris 
13 200 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman.
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman.
Klubbat pris 
720 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
GÖRAN AUGUSTSON, "HÖST".
GÖRAN AUGUSTSON, "HÖST".
Återrop
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
GÖRAN AUGUSTSON, "LODRÄT".
GÖRAN AUGUSTSON, "LODRÄT".
Klubbat pris 
700 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
GÖRAN AUGUSTSON, KOMPOSITION.
GÖRAN AUGUSTSON, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
1 400 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
GÖRAN AUGUSTSON, KOMPOSITION.
GÖRAN AUGUSTSON, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
1 600 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
GÖRAN AUGUSTSON, KOMPOSTION.
GÖRAN AUGUSTSON, KOMPOSTION.
Återrop
Utropspris
600 - 800 EUR
GÖRAN HONGELL, VAS 6335. Karhula, 1930-tal.
GÖRAN HONGELL, VAS 6335. Karhula, 1930-tal.
Klubbat pris 
620 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
GÖSTA DIEHL, LANDSKAP MED GUL HIMMEL.
GÖSTA DIEHL, LANDSKAP MED GUL HIMMEL.
Klubbat pris 
3 700 EUR
Utropspris
2 300 - 2 500 EUR
H. AHTELA, VINTERBILD.
H. AHTELA, VINTERBILD.
Klubbat pris 
1 900 EUR
Utropspris
2 200 - 2 500 EUR
H. AHTELA, VINTERVY.
H. AHTELA, VINTERVY.
Klubbat pris 
1 900 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
ILMARI AALTO, SHACKSPELARE.
ILMARI AALTO, SHACKSPELARE.
Klubbat pris 
2 800 EUR
Utropspris
2 800 - 3 200 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, GOLVLAMPA.  Hotell Marski, 1961.
ILMARI TAPIOVAARA, GOLVLAMPA. Hotell Marski, 1961.
Klubbat pris 
3 900 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
JAAKKO SIEVÄNEN, "TOM ATELJÉINTERIÖR I".
JAAKKO SIEVÄNEN, "TOM ATELJÉINTERIÖR I".
Klubbat pris 
3 600 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
JIRI KOLÁR, "MEMORIA CLARA".
JIRI KOLÁR, "MEMORIA CLARA".
Klubbat pris 
2 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
JUHA SOISALO, "ALICE IN WONDERLAND II".
JUHA SOISALO, "ALICE IN WONDERLAND II".
Återrop
Utropspris
800 - 1 000 EUR
JUHA SOISALO, "FILOSOFEN".
JUHA SOISALO, "FILOSOFEN".
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
JUHANA BLOMSTEDT, "ILKKA OCH ANNIKA".
JUHANA BLOMSTEDT, "ILKKA OCH ANNIKA".
Klubbat pris 
3 900 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
JUHANA BLOMSTEDT, KOMPOSITION.
JUHANA BLOMSTEDT, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
3 100 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
JUHANI HARRI, "FJÄRILARNAS TID".
JUHANI HARRI, "FJÄRILARNAS TID".
Klubbat pris 
5 200 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
JUHANI HARRI, KOMPOSITION.
JUHANI HARRI, KOMPOSITION.
Återrop
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
JUHANI LINNOVAARA, "SKRÄMD KVINNA".
JUHANI LINNOVAARA, "SKRÄMD KVINNA".
Klubbat pris 
7 005 EUR
Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
JUHANI LINNOVAARA, AMERIKATANTEN.
JUHANI LINNOVAARA, AMERIKATANTEN.
Klubbat pris 
6 000 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
JUHANI LINNOVAARA, CHAMBORD SLOTT.
JUHANI LINNOVAARA, CHAMBORD SLOTT.
Klubbat pris 
3 100 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
JUHANI LINNOVAARA, KATEDRALEN.
JUHANI LINNOVAARA, KATEDRALEN.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
JUHANI LINNOVAARA, LANDSKAP.
JUHANI LINNOVAARA, LANDSKAP.
Klubbat pris 
2 601 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
KAI NORAMIES, "BROTTARNA".
KAI NORAMIES, "BROTTARNA".
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
KAJ FRANCK, BRÄNNVINSSCHATULL. Napakymppi.
KAJ FRANCK, BRÄNNVINSSCHATULL. Napakymppi.
Klubbat pris 
1 250 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
KAJ FRANCK, DRICKSGLAS, 6 st. Notsjö.
KAJ FRANCK, DRICKSGLAS, 6 st. Notsjö.
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
600 - 700 EUR
KAJ FRANCK, FLASKA OCH SKÅL. 1960-talets mitt.
KAJ FRANCK, FLASKA OCH SKÅL. 1960-talets mitt.
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
KAJ FRANCK, GLASSKULPTUR Såpbubbla. Notsjö, tidigt 1960-tal.
KAJ FRANCK, GLASSKULPTUR Såpbubbla. Notsjö, tidigt 1960-tal.
Klubbat pris 
520 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
KAJ FRANCK, SKÅL. Sign. K. Franck, Nuutajärvi Notsjö. 1960-tal.
KAJ FRANCK, SKÅL. Sign. K. Franck, Nuutajärvi Notsjö. 1960-tal.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
KAJ FRANCK, SKÅL. Sign. Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö.
KAJ FRANCK, SKÅL. Sign. Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris 
480 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
KAJ FRANCK, SKÅL. Signerad Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö. 1950-tal.
KAJ FRANCK, SKÅL. Signerad Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö. 1950-tal.
Klubbat pris 
1 800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR