310 föremål
Spegel, Louise XVI-stil Danmark 1800-talets senare del.
22m 5s
2 120 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel 1800-talets första hälft.
24m 5s
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Oscar Reutersvärd, utan titel.
30m 5s
25 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Axel Lind, Snötyngda träd.
34m 5s
Axel Lind, Snötyngda träd.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hurtsar ett par 1960-tal.
40m 5s
Hurtsar ett par 1960-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta Afghan old ca 272x205 cm.
42m 5s
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jonas Åkesson, hästporträtt.
44m 5s
Jonas Åkesson, hästporträtt.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Claude Joseph Vernet, hans krets ruinlandskap.
50m 5s
5 001 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Olle Nordberg, Kustvy med byggnader.
56m 5s
850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tamburmajor/Rockhängare 1900-talets första hälft.
1 tim 8m
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord 1970-tal.
1 tim 12m
Soffbord 1970-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Matta Keshan semiantik ca 215x133 cm.
1 tim 14m
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ramar ett par senempire 1800-talets mitt.
1 tim 58m
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta Nain old ca 346x245 cm.
2 tim 10m
Matta Nain old ca 346x245 cm.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffbord 1900-talets andra hälft.
2 tim 14m
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Georg Jensen, brosch silver nr 134 Danmerk.
2 tim 16m
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljuskrona barockstil 1900-tal.
1d
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Hugo Zuhr, "Tallar".
1d
Hugo Zuhr, "Tallar".
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jordglob 1900-talets andra hälft.
1d
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa 1900-talets andra hälft.
1d
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord 1900-talets första hälft.
1d
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokhylla 1940-tal.
1d
Bokhylla 1940-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa 1900-talets första hälft.
1d
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunilla Mann, "Liv och lust i Tomelilla".
1d
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp Kina modern tillverkning.
1d
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Herman Österlund, "Modellstudie".
1d
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sandro Chia, "Spirit".
1d
Sandro Chia, "Spirit".
333 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ring 14K guld med fasetterade stenar.
1d 23 tim
1 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Åke Holm, "Moses".
1d 23 tim
Åke Holm, "Moses".
1 700 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Eric Pettersson Kreitz fat tenn Stockholm 1791.
2d 1 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Nattlåda daterad 1689.
2d 1 tim
Nattlåda daterad 1689.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel 1900-tal.
2d 1 tim
Spegel 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK