Den nya romantiken

51 föremål
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, gustaviansk, 1700-talets slut och 1900-tal.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
250 EUR
SPEGEL SAMT 2 LJUSLAMPETTER, 1920-30-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, gustaviansk provins, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SMINKBORD och SPEGEL, gustaviansk stil, 1930/40-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
10 520 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGEL, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Louis XV-stil, 1800-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGELLAMPETT, gustaviansk stil, 1800-tal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SPEGEL/RAM 1800-tal.
SPEGEL/RAM 1800-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSSPEGEL, silver, Österrike-Ungern, omkring 1900.
Klubbat pris
5 221 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL OCH KONSOLBORD, rokokostil, 1900-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGELLAMPETTER, ett par, barock, 1700-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
NICLAS FALKENGREN (1776-1813), spegel, gustaviansk, Jönköping.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL biedermeier 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, Nyrokoko, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, 1920-tal.
SPEGEL, 1920-tal.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SPEGEL, Louis XVI-stil, 1800-talets slut.
Klubbat pris
8 420 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Sverige, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SPEGEL, barockstil, ca 1900, förgyllt trä.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 500 EUR
SPEGELLAMPETTER, ett par, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, omkring 1900 med oljemålning 17/1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk 1700-talets slut.
Klubbat pris
440 EUR
Utropspris
500 EUR
SPEGEL, Nyrokoko, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, empirstil. 1900-talets början.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Louis XVI, Frankrike, sent 1700-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SPEGEL, troligen England, 1900-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, sent 1800-tal.
SPEGEL, sent 1800-tal.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSSPEGEL, Gustaviansk stil.
Klubbat pris
3 450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, sengustiaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, omkring 1800.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, omkring 1900.
SPEGEL, omkring 1900.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, 1800-tal,
SPEGEL, 1800-tal,
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, ett par, empire, 1800-talets första del.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK