Kan inte nå servern

Släpp in våren

 
308 föremål
CARL MALMSTEN, pall, "Visingsö",
CARL MALMSTEN, pall, "Visingsö",
Klubbat pris 
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILLY BALLEZ soffbord 1970/80-tal Belgien.
WILLY BALLEZ soffbord 1970/80-tal Belgien.
Klubbat pris 
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ERIC ERICSON, handspegel, Firma Svenskt Tenn, 2012.
ERIC ERICSON, handspegel, Firma Svenskt Tenn, 2012.
Klubbat pris 
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, Atelje lyktan, 1900-talets slut.
GOLVLAMPA, Atelje lyktan, 1900-talets slut.
Klubbat pris 
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1924.
SKÅL, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1924.
Klubbat pris 
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YNGVE BLIXT, vas, stengods, Höganäs, signerad.
YNGVE BLIXT, vas, stengods, Höganäs, signerad.
Klubbat pris 
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, matbord, modell 91, Artek, Finland.
ALVAR AALTO, matbord, modell 91, Artek, Finland.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, PALLAR, ett par, "60", Artek 2008.
ALVAR AALTO, PALLAR, ett par, "60", Artek 2008.
Klubbat pris 
240 EUR
Utropspris
400 EUR
AXEL EINAR HJORTH, bokhylla Typenko NK verkstäder 1931.
AXEL EINAR HJORTH, bokhylla Typenko NK verkstäder 1931.
Klubbat pris 
12 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DAGBÄDD, skandinavisk formgivare, 1950/60-tal.
DAGBÄDD, skandinavisk formgivare, 1950/60-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOSEF FRANK, hummertallrikar, 6 st, glas, Firma Svenskt Tenn.
JOSEF FRANK, hummertallrikar, 6 st, glas, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
2 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, Itsu 1900-talets mitt.
TAKLAMPA, Itsu 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
900 EUR
Utropspris
800 EUR
CARL MALMSTEN, soffa, "Samsas", 1900-talets andra hälft.
CARL MALMSTEN, soffa, "Samsas", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ERICH OCH INGRID TRILLER, vas, stengods, Tobo.
ERICH OCH INGRID TRILLER, vas, stengods, Tobo.
Klubbat pris 
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, tevagn, modell 691, Svenskt Tenn.
JOSEF FRANK, tevagn, modell 691, Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
8 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, stolar, 4 st, "Gracell", Gemla.
YNGVE EKSTRÖM, stolar, 4 st, "Gracell", Gemla.
Klubbat pris 
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD, Alberts, Tibro, 1950/60-tal.
SIDOBORD, Alberts, Tibro, 1950/60-tal.
Klubbat pris 
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, sputnik-modell. 1900-talets andra hälft.
TAKLAMPA, sputnik-modell. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris 
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSLAMPA, Böhlmarks, 1900-talets mitt.
BORDSLAMPA, Böhlmarks, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARIN MOBRING, fåtölj, "Amiral", IKEA.
KARIN MOBRING, fåtölj, "Amiral", IKEA.
Klubbat pris 
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, 1970-tal.
BORD, 1970-tal.
Klubbat pris 
4 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVBORD, "Regina", Nordiska Kompaniet, 1934.
SKRIVBORD, "Regina", Nordiska Kompaniet, 1934.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris 
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARNE JACOBSEN, fåtölj, "Ägget", för Fritz Hansen, 2001.
ARNE JACOBSEN, fåtölj, "Ägget", för Fritz Hansen, 2001.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
GUNNAR CYRÈN, skulptur av tenn, 1980-/90-tal.
GUNNAR CYRÈN, skulptur av tenn, 1980-/90-tal.
Klubbat pris 
2 825 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MUGG, tenn, firma Svenskt Tenn, 1948.
MUGG, tenn, firma Svenskt Tenn, 1948.
Klubbat pris 
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GAETANO SCIOLARI, taklampa Italien 1970-tal.
GAETANO SCIOLARI, taklampa Italien 1970-tal.
Klubbat pris 
2 755 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FISKBESTICK, 12+12 delar, "Nobel", Gunnar Cyrén Gense.
FISKBESTICK, 12+12 delar, "Nobel", Gunnar Cyrén Gense.
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, skålar, 2 st, stengods, Rörstrand.
GUNNAR NYLUND, skålar, 2 st, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris 
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STIG LINDBERG, tekanna, stengods, Gustavsberg studio.
STIG LINDBERG, tekanna, stengods, Gustavsberg studio.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
Klubbat pris 
2 602 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand.
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris 
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
BORDSLAMPA, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Klubbat pris 
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EERO SAARINEN, stolar 4 st "Tulip".
EERO SAARINEN, stolar 4 st "Tulip".
Klubbat pris 
10 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TAKLAMPA, sputnik-modell, troligen Cosack,Tyskland, 1970-tal.
TAKLAMPA, sputnik-modell, troligen Cosack,Tyskland, 1970-tal.
Klubbat pris 
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GILLIS LUNDGREN, fåtölj, "Bohem", IKEA, 1950/60-tal.
GILLIS LUNDGREN, fåtölj, "Bohem", IKEA, 1950/60-tal.
Klubbat pris 
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK