Släpp in våren

308 föremål
GUNNAR CYRÈN, skulptur av tenn, 1980-/90-tal.
Klubbat pris
2 825 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 513 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIK WÖRTZ, stolar, ett par, "Danske", IKEA, 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, Swedish Grace, 1920-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GILLIS LUNDGREN, fåtölj, "Bohem", IKEA, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, bordsskiva, Artek 1960/1970-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
ERIC RÅSTRÖM, vas, silver, Råströms, Stockholm, 1964.
Klubbat pris
1 957 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNNAR NYLUND, vaser/kannor, 2 st, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG LINDBERG, vaser, 3 st, stengods, Gustavsberg.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG LINDBERG, skål, stengods, "Veckla", Gustavsberg.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK, hummertallrikar, 6 st, glas, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1960-tal.
Klubbat pris
3 078 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD, 1970-tal.
BORD, 1970-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNNAR CYRÉN, vas, Orrefors 1989, Graal.
Klubbat pris
2 701 SEK
Utropspris
2 500 SEK
XAVIER PANCHARD, stolar, 4 st, Tolix stol A, 2000-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALVAR AALTO, matbord, modell 91, Artek, Finland.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERIC ERICSON, handspegel, Firma Svenskt Tenn, 2012.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 602 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FISKBESTICK, 12+12 delar, "Nobel", Gunnar Cyrén Gense.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG, VAS, stengods Gustavsberg Studiohand.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, fåtöljer, ett par, "Lamino", Swedese.
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARIN MOBRING, fåtölj, "Amiral", IKEA.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HERMAN FOGELIN, vas, stengods, osignerad.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, Garali, Alingsås, 1980-tal,
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 801 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TOBIA SCARPA, vas, metall, för Morellato, Italien.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TOBIA SCARPA, fat, metall, för Morellato, Italien.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, pall, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, modell A330S, metall, Artek, 2000-tal.
Klubbat pris
225 EUR
Utropspris
300 EUR
PAAVO TYNELL, kandelaber, 1960-talets slut.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
300 EUR
MAURI ALMARI, BORDSLAMPA, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
221 EUR
Utropspris
300 EUR
SKRIVBORD, "Regina", Nordiska Kompaniet, 1934.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MUGG, tenn, firma Svenskt Tenn, 1948.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK