Släpp in våren

298 föremål
ALVAR AALTO, matbord, modell 91, Artek, Finland.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, PALLAR, ett par, "60", Artek 2008.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
400 EUR
SKRIVBORD "Ideal"  NK verkstäder 1934.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, bokhylla Typenko NK verkstäder 1931.
Klubbat pris
12 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DAGBÄDD, skandinavisk formgivare, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, fyra stycken, omkring år 2000.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALVAR AALTO, pallar, 2 st, formgivna 1932-33.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
458 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARNKARMSTOL samt PALL 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, troligen 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa, "Samsas", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 4 st, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFA, allmoge, omkring 1900.
SOFFA, allmoge, omkring 1900.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
1 800 SEK
LÅNGBÄNK /SÄTE, Hälsingland, 1800-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOSEF FRANK, tevagn, modell 691, Svenskt Tenn.
Klubbat pris
8 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
DÄCKSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDOBORD, Alberts, Tibro, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOLSÄNG, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1970-tal.
SOFFBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, 1970-tal.
SOFFBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARIN MOBRING, fåtölj, "Amiral", IKEA.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, 1970-tal.
BORD, 1970-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVBORD, "Regina", Nordiska Kompaniet, 1934.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TORE AHLSÉN, golvlampa, "Napoleon vid Nilen", Gärsnäs.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PIEDESTAL, 2000-tal.
PIEDESTAL, 2000-tal.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EERO SAARINEN, STOLAR, 3 st, "Tulip", Knoll.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALVAR AALTO, pallar. 2 st. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 405 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, karmstol, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark,
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VITRINSKÅP, England, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1930-tal.
SOFFBORD, 1930-tal.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGAR, 2 st, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 801 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ETT PAR TRÄDGÅRDSURNOR, gjutjärn, 1900-tal.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SERVERINGSVAGN/RULLBORD, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR , 4 st, 1960-tal.
STOLAR , 4 st, 1960-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, 1900-tal.
BORD, 1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stolar, 6 st, Vitra, 2013.
Klubbat pris
8 150 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klubbat pris
1 705 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR 4 st Danmark modern tillverkning.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GILLIS LUNDGREN, fåtölj, "Bohem", IKEA, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 7 st, "Pia" Tore Ahlsén, Gärsnäs.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 301 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, CFC, Silkeborg, Danmark, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, "Ole", IKEA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA SAMT FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SVEN MARKELIUS, stolar, 4 st, "Orkesterstolen".
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SWEDISH MODERN, spegel, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st Thonet. 1900-tal.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ELEMENTSKYDD, ett par, mässing, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSOFFA, 1900-tal.
TRÄDGÅRDSOFFA, 1900-tal.
Klubbat pris
3 701 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅP, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, samtida.
FÅTÖLJ, samtida.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, bordsskiva, Artek 1960/1970-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
SOFFBORD, 1920-/30-tal, möjligen Bodafors.
Klubbat pris
951 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 801 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNGSTOL, Thonetmodell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK