Släpp in våren

298 föremål
VITRINSKÅP, ek och glas, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 811 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HALLMÖBEL 1970-tal.
HALLMÖBEL 1970-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL Palwa (Palme & Walter), Tyskland, omkring 1970.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-tal.
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-tal.
Klubbat pris
1 901 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TIDNINGSSTÄLL, 1900-talets andra hälft, CITES-intyg,
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORGSTOL, rotting 1900-tal.
KORGSTOL, rotting 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, möjligen Nordiska Kompaniet, 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 513 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 556 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, 1930/1940-tal.
SOFFA, 1930/1940-tal.
Klubbat pris
6 556 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets slut.
SIDEBOARD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL 1900-tal.
KORGSTOL 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄNK, allmoge, daterad 1813.
BÄNK, allmoge, daterad 1813.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KURT ØSTERVIG, barskåp, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
31 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
STAFFLI, trä, modern tillverkning.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, 1970-tal.
SPEGEL, 1970-tal.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, swedish modern, 1940-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 2 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, rotting, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKHYLLA, Englesson, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOLSTOLAR, ett par,
SOLSTOLAR, ett par,
Klubbat pris
3 003 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, art deco, 1900-talets början.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SATSBORD, 3 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 8 st, 1900-tal,
STOLAR, 8 st, 1900-tal,
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD, "Pronto", Dux, 1900/2000-tal,
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EDVIN HELSETH, stolar, ett par, "Fureka", Norge.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KONSOLBORD, FIAM, glas. 2000-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOL. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HYLLA, rund form, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR 2 ST SAMT PALL, 1900-tal.
Klubbat pris
1 050 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, 1900-tal gjutjärn.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, barockstil, Spanien. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TIDNINGSSTÄLL, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, Thonet, 1900-talets första hälft,
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOL, Frankrike 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, fåtöljer, ett par, "Lamino", Swedese.
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, art deco, omkring 1920/30-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 779 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ESTRID ERICSON, tillskriven. Spegel, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
XAVIER PANCHARD, stolar, 4 st, Tolix stol A, 2000-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, venetiansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 st Thonet -81.
STOLAR, 4 st Thonet -81.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SVANHALSFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, ett par, "Karin".
Klubbat pris
14 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SITTGRUPP,  4 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, 1920/30-tal.
SPEGEL, 1920/30-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, mässing och glas, Frankrike, 1970-tal.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARCEL WANDERS "Knotted Chair", Cappellini, Italien.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ALVAR AALTO, pall, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MONTERSKÅP, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, Swedish Grace, 1920-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, STOL 69 OCH PALL E60, Artek.
Klubbat pris
141 EUR
Utropspris
150 EUR
PALLAR/FOTPALLAR, ett par, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
2 805 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-tal.
SERVERINGSVAGN, 1900-tal.
Klubbat pris
1 503 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HYLLA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD, 1940/50-tal.
SIDEBOARD, 1940/50-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, 1950-tal.
FÅTÖLJ, 1950-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK