On trend – designföremål för ett modernt hem!

263 föremål
ALBERT LARSSON, bord, "Alberts-bordet", Tibro.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALVAR AALTO, pall, "X600", Artek, Finland.
Klubbat pris
5 710 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALVAR AALTO, skåp, modell 810, Finland, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ALVAR AALTO, soffbord, "Y805B", modell formgiven 1946.
Klubbat pris
2 003 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 203 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 020 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, spegel, Artek, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 stolar, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stol, "Myran", Fritz Hansen.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
11 209 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BARNSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BARSTOLAR, 3 ST Harry Bertoia Knoll International,
Klubbat pris
7 262 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORD Art Deco-stil 1900-tal.
BORD Art Deco-stil 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1900-talets mitt.
BORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 2 snarlika, varav ett Fiam, Italien.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, art déco-stil, 1940-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
150 EUR
BORDSSKIVA, 1980-tal.
BORDSSKIVA, 1980-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSSPEGEL, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
150 EUR
BORDSSPEGEL, 1950-tal.
BORDSSPEGEL, 1950-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRUNO MATHSSON, "Jetson", Dux, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Jetson", Dux, 2000-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Karin", Dux.
Klubbat pris
7 210 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, ett par, "Karin".
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRUNO MATHSSON, sidobord,"Annika",  Dux, 1900-tal.
Klubbat pris
1 428 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄNK / BORD, allmoge, furu, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARLO BUGATTI, stol, Turin, Italien ca 1900.
Klubbat pris
39 001 SEK
Utropspris
30 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA 108", för Vitra.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stol DSR för Vitra.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHARLOTTE PERRIAND, stol, "Meribel", 1941, Sentou.
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHARLOTTE PERRIAND, stolar, ett par "Les Arcs", 1970-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, soffa "Boxplay", Swedese.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
DYNOR, 8 st, TILL CH24 Y-STOLEN , Carl Hansen & Søn,
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FLEMMING LASSEN, tillskriven fåtöljer ett par.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, 1930/40-tal.
FÅTÖLJ, 1930/40-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GLASBORD / SOFFBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUSTAV AXEL BERG, pallar, ett par, 1930/40-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HATTHYLLA, 1900-talets mitt.
HATTHYLLA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK