Easy Living

436 föremål
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PALL, Stille.
PALL, Stille.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MARI SIMMULSON, vas, lergods, Upsala-Ekeby, 1960/70-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL MALMSTEN, karmstol, "Solna", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, soffbord, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANDERS PEHRSON, taklampa "Bumligen" Ateljé Lyktan Åhus.
Klubbat pris
2 610 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ROLF PALM, vas, stengods, Mölle, signerad.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LUXUS, bordslampor, ett par, 1970-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LE KLINT, taklampa, "172", Danmark.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERIK KIRKEGAARD, karmstol, Høng Stolefabrik, 1960-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, art deco, 1900-talets andra kvartal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORDBORD, troligen Pedrali, Italien,
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, papperskorg, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
1 317 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRUNO MATHSSON, Läsbord, Firma Karl Mathsson, Värnamo, 1967.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, "Cooky", Regiolux.
TAKLAMPA, "Cooky", Regiolux.
Klubbat pris
1 310 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PER SUNDBERG, vas, Orrefors Expo glas signerad.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TIDNINGSSTÄLL, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR ANDERSSON, bordslampa signerad.
Klubbat pris
938 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, Taito Oy, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
150 EUR
TAPIO WIRKKALA, taklampa, Iittala 1960-tal.
Klubbat pris
280 EUR
Utropspris
150 EUR
BORDSLAMPA, modell 11-27, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
150 EUR
GOLVLAMPA, Høvik Lys, Norge 2000-tal.
Klubbat pris
90 EUR
Utropspris
150 EUR
TAKLAMPA, Norge, 1960/70-tal.
TAKLAMPA, Norge, 1960/70-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffbord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BENGT EDENFALK, glas, vas, Skruf, signerad, 1900-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, bänk, Fredericia A/S, 1950-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, Danmark, 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, rullbord, "Berit".
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, 3 pallar, "Palle", omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CESARE LACCA, serveringsvagn, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK