Easy Living

436 föremål
SOFFA, NK Nordiska Kompaniet, Stockholm, 1930-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORDBORD, troligen Pedrali, Italien,
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JEAN GILLON, karmstolar, ett par, 1960/70-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffbord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BENGT EDENFALK, glas, vas, Skruf, signerad, 1900-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, Bord, Artek, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets mitt.
SOFFBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD,  Nordiska Kompaniet, 1950-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GILLIS LUNDGREN,  soffa, "Florida", Ikea, 1968.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPOR, 2 st, Høvik Lys, Norge 2000-tal.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
200 EUR
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, 1930-tal.
BORDSLAMPA, 1930-tal.
Utropspris
400 EUR
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ROLF PALM, vas, stengods, Mölle, signerad.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JONAS BOHLIN, matbord "Triptyk", Källemo 1989.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Farmor", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Gunilla Lagerheim Ullberg för Kasthall.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
POUL KJAERHOLM, soffbord "PK-61", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
JONATHAN ADLER, soffbord, 2000-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFBORD, 1980-tal.
SOFFBORD, 1980-tal.
Klubbat pris
1 202 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALVAR AALTO, taklampa Nr A 333, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
YKI NUMMI, bordslampa, modell 40-029, Orno 1960-tal.
Klubbat pris
66 EUR
Utropspris
200 EUR
PAOLO PIVA, matbord "Athos", B&B Italia.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CESARE LACCA, serveringsvagn, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATSSON, fåtöljer, ett par, "Karin". DUX.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, soffbord, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NIELS GAMMELGAARD, soffa, "Moment", Ikea, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Robin Day.
KARMSTOLAR, 6 st, Robin Day.
Klubbat pris
2 350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, sannolikt Italien, 1980/90-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL FAGERLUND, vägglampor, ett par snarlika, Orrefors.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD, ett par, 2000-tal.
BORD, ett par, 2000-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK