Inred sommarhuset

408 föremål
BORD, 1800-talets mitt.
BORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, Glasmäster Markaryd, 1960-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, Sverige, 1950/1960-tal.
BYRÅ, Sverige, 1950/1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP modern tillverkning.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Leppälän Kuvastintehdas, Finland 1930-tal.
Klubbat pris
260 EUR
Utropspris
300 EUR
STOLAR, 5 st, Järvsö, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, 1800-tal.
SLAGBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Sverige, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD / BÄNK, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHIFFONJÉ, Sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, Empire, Sverige, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL MALMSTEN, soffa.
CARL MALMSTEN, soffa.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HÄNGSKÅP, 1800-talets slut.
HÄNGSKÅP, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFA, renässansstil, 1900-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 stycken, 1970-80-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, 1900-talets mitt.
MATBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HYVELBÄNK 1800-talets senare del.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOCKBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL LARSSON, karmstol, 1950-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL biedermeier 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KOFFERT, läder och trä, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, handspegel, Markaryd, 1960-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARKIVSKÅP, plåt 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HYLLSYSTEN, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, Fritz Hansen.
SOFFBORD, Fritz Hansen.
Klubbat pris
1 675 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ med balustrad, 190-talets början.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÄNGBORD ett par nyrenässans omkring 1900.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, Thonettyp, 6 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 500 SEK
SOFFBORD/MATBORD, 1960-tal.
SOFFBORD/MATBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BØRGE MOGENSEN, DAGBÄDD, ek, 1950/60-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", Firma Karl Mathsson.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MONTERSKÅP, tidigt 1900-tal.
MONTERSKÅP, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD, modern tillverkning.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ MED SPEGEL 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD ett par tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS J WEGNER, fåtölj, "GE-290", Getama.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅP, Swedish Modern, AB Westbergs Möbelfabrik, 1950-tal.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FÄLLSTOLAR, 7 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD/HYLLOR, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BENGT RUDA, fåtölj, "Cikada", Möbel-Ikea, formgiven 1964.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOHN KANDELL, stol, "Camilla", Källemo AB, Värnamo.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALVAR AALTO, pall, "X602", Artek.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, satsbord, 3 delar, "Släden".
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 6 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ, 1960/70-tal.
FÅTÖLJ, 1960/70-tal.
Klubbat pris
10 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PALL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 050 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1970-tal.
SOFFBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
635 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, Glas & Trä Hovmantorp, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BYRÅ, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SATSBORD, 3 delar, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BLOMBORD, 1940-50-tal.
BLOMBORD, 1940-50-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK