MODERN + DESIGN F179

464 föremål
ALVAR AALTO, BORD. Stämplad Artek,1950/60-tal.
Klubbat pris
530 EUR
Utropspris
500 EUR
TAKLAMPA, Itsu.
TAKLAMPA, Itsu.
Utropspris
500 EUR
MARKKU SALO, KONSTGLAS.
MARKKU SALO, KONSTGLAS.
Utropspris
600 EUR
TOINI MUONA, VAS. Sign. TM, Arabia.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
600 EUR
OIVA TOIKKA, VAS. Sign Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris
601 EUR
Utropspris
600 EUR
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G Nyman Nuutajärvi -48.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
600 EUR
RUT BRYK, KERAMIKSKÅL. Sign. Bryk.
Klubbat pris
790 EUR
Utropspris
600 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA. Stämplad Orno.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
600 EUR
DORA JUNG, VÄVNAD. Duvor. Signerad. Tidigt 1970-tal.
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
800 EUR
ALVAR AALTO, VAS. Iittala, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
970 EUR
Utropspris
800 EUR