Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1876 föremål
RING, 14K guld, diamant ca 0.08 ct.
80 EUR
Utropspris
400 EUR
BÄLTESSPÄNNE, Ryssland 1800-talets mitt.
200 EUR
Utropspris
400 EUR
RING, 14K guld, diamanter ca 0.18 ct tot.
150 EUR
Utropspris
350 EUR
VAS, porslin, Kina (Qianlong 1735-1795).
180 EUR
Utropspris
300 EUR
EILERSEN, soffa "Baseline", 2009.
460 EUR
Utropspris
900 EUR
FOTPALL, OTTO SCHULTZ, Boet, Göteborg, 1930-tal.
1 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS/KARAFF, silver, Finland, Åbo, 1961.
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA 1970-tal.
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOL Kina 1800-talets senare del.
800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERTIL WARNOLF, olja på duk signerad och daterad 06.
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD 1900-talets senare del.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PLAKETT Kina 18/1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARMBAND, silver, niello. Ryssland.
160 EUR
Utropspris
250 EUR
CHANEL, HALSBAND, guldfärgad metall, glas.
370 EUR
Utropspris
500 EUR
TIINA HEISKA, blandteknik, signerad.
50 EUR
Utropspris
400 EUR
HALSBAND, 14K guld, diamanter.
180 EUR
Utropspris
250 EUR
LOUNGEFÅTÖLJ, 1970-tal.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TOILETTBORD nyrokoko 1800-talets slut.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD SAMT STOL 1900-talets senare del.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOLAR ett pr Thonet 1900-talets början.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SVEN PALMQVIST, SKÅL , "Ravenna" Orrefors 1970.
8 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, Kirman semiantik ca 336 x 252 cm.
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JALUSISKÅP, 1900-talets mitt.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad, upplaga E.A.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER 2 st 1900-talets andra hälft.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KJELL ENGMAN, skulptur, signerad.
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANNA SNELLMAN, pastell, signerad.
140 EUR
Utropspris
250 EUR
KONSOL 1900-talets andra hälft gips.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
INDUSTRILAMPA 1900-talets mitt.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HALSBAND, 14K guld, Lapponia 1974.
500 EUR
Utropspris
700 EUR
BLOMBORD empirestil omkring 1900.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OTTO WALLENIUS, olja på duk, signerad.
250 EUR
Utropspris
400 EUR
SOFFA, 1920-tal.
340 EUR
Utropspris
600 EUR
ARMBAND, 14K guld. Tammen koru, Åbo.
500 EUR
Utropspris
1 300 EUR
SERVERINGSVAGN, art deco, 1930-tal.
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, sk Drottningholmsmodell, 1900-talets mitt.
2 250 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med pärlor och briljanter.
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSPENDYL, brons, 1900-talets början.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OMEGA, Constellation, armbandsur, 22,5 mm.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LISA LARSON, figurin, stengods, Gustavsberg.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALVAR AALTO, bord, modell H94, Artek, 1900-talets slut.
8 200 SEK
Utropspris
15 000 SEK
CARL JOHAN DE GEER, färgserigrafi, signerad och numrerad 33/99.
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK