Kan inte nå servern

Important Winter Sale 613

 
1123 föremål
359. Carl Milles, Omfamnande par (salt- och pepparkar).
359. Carl Milles, Omfamnande par (salt- och pepparkar).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
364. Carl Milles, Kyssande par (salt- och pepparkar).
364. Carl Milles, Kyssande par (salt- och pepparkar).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
560. Lotten Rönquist, Ung gosse.
560. Lotten Rönquist, Ung gosse.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
132. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, empire.
132. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
653. LOCK, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
653. LOCK, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
496. HOLLÄNDSK SKOLA 1600-TAL. St Hieronymus.
496. HOLLÄNDSK SKOLA 1600-TAL. St Hieronymus.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
320. PRAKTURNOR, ett par, porslin. Meissen, omkring 1900.
320. PRAKTURNOR, ett par, porslin. Meissen, omkring 1900.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
525. Edvard Munch, "Ducks" ("Ender"/"Enten").
525. Edvard Munch, "Ducks" ("Ender"/"Enten").
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
26. BORD, sengustavianskt, 1700-talets slut.
26. BORD, sengustavianskt, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
188. Pehr Zethelius, gräddsnäcka, silver, Stockholm 1774. Rokoko.
188. Pehr Zethelius, gräddsnäcka, silver, Stockholm 1774. Rokoko.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
520. Johan Philip Korn, Landskap med figurer vid vattendrag, ett par.
520. Johan Philip Korn, Landskap med figurer vid vattendrag, ett par.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
66. KARMSTOLAR, två stycken, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.
66. KARMSTOLAR, två stycken, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1134. Hängsmycke med gammal- och rosenslipade diamanter och safirer.
1134. Hängsmycke med gammal- och rosenslipade diamanter och safirer.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
976. Opalring med rosenslipade diamanter.
976. Opalring med rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
686. BUDDHAI, brons. 1600/1700-tal.
686. BUDDHAI, brons. 1600/1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1111. Ring med snidad korall i form av bockhuvud.
1111. Ring med snidad korall i form av bockhuvud.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
1055. Armring jadeit.
1055. Armring jadeit.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
1014. Gaudy armring 18K guld.
1014. Gaudy armring 18K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
17 000 - 20 000 SEK
119. AMPEL, för sex ljus, Sverige, 1800-talets början, empire.
119. AMPEL, för sex ljus, Sverige, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1106. Ring med en gammalslipad diamant ca 1 ct kvalitet ca K/L si-p.
1106. Ring med en gammalslipad diamant ca 1 ct kvalitet ca K/L si-p.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
17 000 - 20 000 SEK
178. Philipp Stenglin, bägare, silver, Augsburg 1735-1736.
178. Philipp Stenglin, bägare, silver, Augsburg 1735-1736.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
611. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
611. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
597. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
597. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
290. MATTA, semiantik Veramin, ca 326 x 207 cm.
290. MATTA, semiantik Veramin, ca 326 x 207 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
414. RUTH MILLES, skulptur/plakett, brons, sign, gjutarstämpel och dat.
414. RUTH MILLES, skulptur/plakett, brons, sign, gjutarstämpel och dat.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
790. PENSELBAD, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
790. PENSELBAD, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
344. Oscar Hullgren, Vy mot Etna - Sicilien.
344. Oscar Hullgren, Vy mot Etna - Sicilien.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
591. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
591. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
601. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
601. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 24 000 SEK
595. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
595. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
758. BORDSSKÄRM, trä och inläggningar i sten. Qingdynastin, 1800-tal.
758. BORDSSKÄRM, trä och inläggningar i sten. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
531. Carl Eldh, "Nymf".
531. Carl Eldh, "Nymf".
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1120. Pärlcollier med odlade Söderhavspärlor lås 18K vitguld.
1120. Pärlcollier med odlade Söderhavspärlor lås 18K vitguld.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
987. Armband pansarlänk 18K guld.
987. Armband pansarlänk 18K guld.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
130. LJUSSTAKAR, ett par, empire, 1800-talets början.
130. LJUSSTAKAR, ett par, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
622. BIDISKAR, två stycken, sten. Troligen Mingdynastin (1368-1644).
622. BIDISKAR, två stycken, sten. Troligen Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
759. BÄGARE, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
759. BÄGARE, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
623. HÅRDEKORATION, nefrit. Mingdynastin, eller äldre.
623. HÅRDEKORATION, nefrit. Mingdynastin, eller äldre.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
418. Ruth Milles, "Grand-mère et sa petite fille".
418. Ruth Milles, "Grand-mère et sa petite fille".
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
947. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
947. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
883. KENDI, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
883. KENDI, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
681. SKULPTUR, bambu. Qingdynastin (1644-1912).
681. SKULPTUR, bambu. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
680. SKULPTUR, bambu. Sen Qingdynasti.
680. SKULPTUR, bambu. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
620. FIGURINER, ett par, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
620. FIGURINER, ett par, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
569. Louis Belanger, Staffagefigurer vid å i landskap.
569. Louis Belanger, Staffagefigurer vid å i landskap.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
155. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
155. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
735. COCKTAILSET, åtta delar, silver. Thailand.
735. COCKTAILSET, åtta delar, silver. Thailand.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
412. ABRAHAM TENIERS, hans krets, olja på pannå, signerad A. Teniers p.
412. ABRAHAM TENIERS, hans krets, olja på pannå, signerad A. Teniers p.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
269. MATTA, semiantik Keshan, ca 443,5 x 314,5 cm.
269. MATTA, semiantik Keshan, ca 443,5 x 314,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
288. MATTA, semiantik/old Veramin, ca 316,5 x 211 cm.
288. MATTA, semiantik/old Veramin, ca 316,5 x 211 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
37. MATSALSBORD, England, 1800-tal.
37. MATSALSBORD, England, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1086. Korallbrosch 18K guld.
1086. Korallbrosch 18K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1022. Elisabeth Gage ett par örhängen 18K guld.
1022. Elisabeth Gage ett par örhängen 18K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
890. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
890. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
158. ELDHUNDAR, ett par, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
158. ELDHUNDAR, ett par, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
125. LJUSSTAKAR, par, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.
125. LJUSSTAKAR, par, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
126. LJUSSTAKAR, par, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.
126. LJUSSTAKAR, par, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK