Kan inte nå servern

Important Winter Sale 621

 
1152 föremål
123. BORDSPENDYL, sengustaviansk, 1800-talets början.
123. BORDSPENDYL, sengustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
135. BORDSPENDYL. Frankrike, 1820-40-tal.
135. BORDSPENDYL. Frankrike, 1820-40-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
945. BRICKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
945. BRICKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
660. BUDDAI, brons. Qingdynastin (1664-1912).
660. BUDDAI, brons. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
750. BUDDHA, brons. Thailand, troligen 1700/1800tal.
750. BUDDHA, brons. Thailand, troligen 1700/1800tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
659. BUDDHA, lergods. Tibet/Nepal, 17/1800-tal eller tidigare.
659. BUDDHA, lergods. Tibet/Nepal, 17/1800-tal eller tidigare.
Klubbat pris 
2 800 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
671. BUDDHISATTVA, brons. Mingdynastin (1368-1644).
671. BUDDHISATTVA, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
7. BYRÅ, Nordstyskland, 1700-talets slut.
7. BYRÅ, Nordstyskland, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1. BYRÅ, av Lars Nordin (mästare i Stockholm 1743-1773), rokoko.
1. BYRÅ, av Lars Nordin (mästare i Stockholm 1743-1773), rokoko.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
11. BYRÅ, empire, 1800-talets början.
11. BYRÅ, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
9. BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
9. BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
2. BYRÅ, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
2. BYRÅ, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
574. Barend van Orley Hans krets, Bebådelsen.
574. Barend van Orley Hans krets, Bebådelsen.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
977. Belle époque hängsmycke/brosch, troligen Fabergé ca 1905.
977. Belle époque hängsmycke/brosch, troligen Fabergé ca 1905.
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
573. Benjamin West Efter, Skatteindrivaren.
573. Benjamin West Efter, Skatteindrivaren.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
575. Bernardino Jacobi Butinone Hans krets, Madonnan med barnet.
575. Bernardino Jacobi Butinone Hans krets, Madonnan med barnet.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
243. Bernt Johan Eschenburg, tumlare, silver, Enköping 1767.
243. Bernt Johan Eschenburg, tumlare, silver, Enköping 1767.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
716. Bok med träsnitt, signerade Qi Baishi, 1900-talets mitt.
716. Bok med träsnitt, signerade Qi Baishi, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1128. Borgila collier och armband emaljerat silver.
1128. Borgila collier och armband emaljerat silver.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1080. Brosch 14K guld med gammalslipade diamanter.
1080. Brosch 14K guld med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1081. Brosch 14K guld med pärlor samt målning, 1800-tal.
1081. Brosch 14K guld med pärlor samt målning, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
989. Brosch 14K guld med runda briljant- och gammalslipade diamanter.
989. Brosch 14K guld med runda briljant- och gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1143A. Brosch 18K guld med gammal- och rosenslipade diamanter.
1143A. Brosch 18K guld med gammal- och rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1011. Brosch 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
1011. Brosch 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
998. Brosch 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
998. Brosch 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
1102. Brosch platina och 18K guld med gammalslipade diamanter.
1102. Brosch platina och 18K guld med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
17 000 - 20 000 SEK
1134. Brosch silver med rosenslipade diamanter.
1134. Brosch silver med rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1142A. Brosch silver och 14K guld med gammalslipade diamanter och rubiner.
1142A. Brosch silver och 14K guld med gammalslipade diamanter och rubiner.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
481. Bruno Liljefors, "Solnedgång vid havsbandet".
481. Bruno Liljefors, "Solnedgång vid havsbandet".
Klubbat pris 
1 300 000 SEK
Utropspris
1 500 000 - 2 000 000 SEK
588. Bruno Liljefors, "Tjäderspel".
588. Bruno Liljefors, "Tjäderspel".
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
493. Bruno Liljefors, I havsbandet.
493. Bruno Liljefors, I havsbandet.
 
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
465. Bruno Liljefors, Landskap från Kvarnbo, Uppland.
465. Bruno Liljefors, Landskap från Kvarnbo, Uppland.
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
590. Bruno Liljefors, Räv i höstlandskap.
590. Bruno Liljefors, Räv i höstlandskap.
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
591. Bruno Liljefors, Vinterlandskap med räv och orre.
591. Bruno Liljefors, Vinterlandskap med räv och orre.
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
1051. Bulgari armband 18K guld med cabochonslipade ametister och turmaliner.
1051. Bulgari armband 18K guld med cabochonslipade ametister och turmaliner.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1020. Bulgari ett par örhängen 18K guld och stål.
1020. Bulgari ett par örhängen 18K guld och stål.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
687. BÄGARE, nefrit. Kina, 1900-tal.
687. BÄGARE, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
688. BÄGARE, nefrit. Kina, troligen sen Qingdynasti.
688. BÄGARE, nefrit. Kina, troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
645. BÅLSKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
645. BÅLSKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
22 000 - 30 000 SEK
549. Båtar vid borg på klippa.
549. Båtar vid borg på klippa.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
709. CABARET, nio delar, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
709. CABARET, nio delar, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
28. CARL VON LINNÉS SKRIVBORD. Svensk rokoko, 1700-talets mitt.
28. CARL VON LINNÉS SKRIVBORD. Svensk rokoko, 1700-talets mitt.
Klubbat pris 
920 000 SEK
Utropspris
250 000 - 350 000 SEK
93. CASOLETTER/LJUSSTAKAR, empire, 1800-talets början.
93. CASOLETTER/LJUSSTAKAR, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
28 000 - 30 000 SEK
684. CONG samt BISKIVA, nefrit. Arkaiserande.
684. CONG samt BISKIVA, nefrit. Arkaiserande.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
556. Carl August Ehrensvärd, Dekorativ komposition.
556. Carl August Ehrensvärd, Dekorativ komposition.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
605. Carl Eldh, "Ungdom".
605. Carl Eldh, "Ungdom".
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
391. Carl Ferdinand Hernlund, Motiv från Valdemarsvik.
391. Carl Ferdinand Hernlund, Motiv från Valdemarsvik.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
429. Carl Fredrik Hill, "Wilhelm av Oranien".
429. Carl Fredrik Hill, "Wilhelm av Oranien".
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
616. Carl Fredrik Hill, Hills gravvård flyter på floden.
616. Carl Fredrik Hill, Hills gravvård flyter på floden.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
570. Carl Fredrik Kiörboe, Kung Karl XV (1826-1872).
570. Carl Fredrik Kiörboe, Kung Karl XV (1826-1872).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
552. Carl Gustaf Hellqvist, "Bismarck oder Moltke".
552. Carl Gustaf Hellqvist, "Bismarck oder Moltke".
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
585. Carl Holsoe, Interiör med kvinna och cello.
585. Carl Holsoe, Interiör med kvinna och cello.
Klubbat pris 
440 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
278. Carl Klingwall, strösked, silver, Västerås 1776.
278. Carl Klingwall, strösked, silver, Västerås 1776.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
528. Carl Larsson, "Gunnar/Pojke med sjömanskostym".
528. Carl Larsson, "Gunnar/Pojke med sjömanskostym".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
300 000 - 350 000 SEK
589. Carl Larsson, "Nu är det jul igen".
589. Carl Larsson, "Nu är det jul igen".
Klubbat pris 
5 300 000 SEK
Utropspris
4 000 000 - 6 000 000 SEK
526. Carl Larsson, "Sven Lamm".
526. Carl Larsson, "Sven Lamm".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
1 400 000 - 1 600 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

698. Evert Lundquist, Väderkvarn.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK