Släpp in våren

298 föremål
SWEDISH MODERN, spegel, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK
INGVAR HILDINGSSON, pall, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, 1900-talets mitt.
SOFFA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, England, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 7 st, "Pia" Tore Ahlsén, Gärsnäs.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, pall, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, 1970-tal.
BORD, 1970-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WILLY BALLEZ soffbord 1970/80-tal Belgien.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ETT PAR TRÄDGÅRDSURNOR, gjutjärn, 1900-tal.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFBORD, 1970-tal.
SOFFBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SÄNGAR, 2 st, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 801 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Eva", 1974.
Klubbat pris
3 701 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSOFFA, 1900-tal.
TRÄDGÅRDSOFFA, 1900-tal.
Klubbat pris
3 701 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TIDNINGSSTÄLL, 1900-talets andra hälft, CITES-intyg,
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR 4 st Danmark modern tillverkning.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, barock, 16-/1700-tal.
SPEGEL, barock, 16-/1700-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD möjligen Reiners möbler 1943.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, matbord, modell 91, Artek, Finland.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-tal,
SOFFBORD, 1900-tal,
Klubbat pris
3 439 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EDVIN HELSETH, stolar, ett par, "Fureka", Norge.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 301 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL Palwa (Palme & Walter), Tyskland, omkring 1970.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ESTRID ERICSON, tillskriven. Spegel, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA SAMT FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 8 st, 1900-tal,
STOLAR, 8 st, 1900-tal,
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIDEBOARD, 1940/50-tal.
SIDEBOARD, 1940/50-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOLSTOLAR, ett par,
SOLSTOLAR, ett par,
Klubbat pris
3 003 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets början.
FÅTÖLJ, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa, "Samsas", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DAGBÄDD, skandinavisk formgivare, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, barockstil, Spanien. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CAFÉBORD, 1930/40-tal.
CAFÉBORD, 1930/40-tal.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALLAR/FOTPALLAR, ett par, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
2 805 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 801 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR , 4 st, 1960-tal.
STOLAR , 4 st, 1960-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 2 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 779 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIEDESTAL, 2000-tal.
PIEDESTAL, 2000-tal.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFA, allmoge, omkring 1900.
SOFFA, allmoge, omkring 1900.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
1 800 SEK
CAFÉBORD, 1930-tal.
CAFÉBORD, 1930-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt,
Klubbat pris
2 655 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALVAR AALTO, PALLAR, ett par, "60", Artek 2008.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
400 EUR
SPEGEL, swedish modern, 1940-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKHYLLA, Englesson, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ANGEL PAZMINO, KARMSTOL, 1960-tal,
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, tenn, Swedish Grace.
SPEGEL, tenn, Swedish Grace.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, tenn, daterad 1935.
SPEGEL, tenn, daterad 1935.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, Glas Mäster, Markaryd, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARSKÅP/SKÅP, 1930-/40-tal.
BARSKÅP/SKÅP, 1930-/40-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DÄCKSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, rotting, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
XAVIER PANCHARD, stolar, 4 st, Tolix stol A, 2000-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÄLLBORD, 1800-tal.
FÄLLBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, troligen 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HYLLA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-tal.
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-tal.
Klubbat pris
1 901 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DÄCKSTOL, ett par, 1900-tal.
DÄCKSTOL, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

349. Hans J. Wegner, vilstol, modell "JH 524", Johannes Hansen, Köpenhamn.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Aktuellt bud:
85 000 SEK