Duka med stil

73 föremål
LJUSSTAKAR, ett par, mässing 1700-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Skultuna, omkring sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
1 308 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EWALD DAHLSKOG, kandelabrar, ett par, fajans, Bo fajans.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR ett par empire 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, daterade 1935.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, gustavianska, sent 1700-tal.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LYKTA, 1800-talets slut.
LYKTA, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LYKTA, sent 1800-tal.
LYKTA, sent 1800-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLYKTA, 1800-tal.
VÄGGLYKTA, 1800-tal.
Klubbat pris
1 806 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
601 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
803 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 4 st, 1800-/1900-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
505 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, sent 1700-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 420 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-/1700-tal.
Klubbat pris
455 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1700-tal eller äldre.
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLJUSSTAKAR, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, England,  1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
1 211 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, barockstil, 1900-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, MGAB, Uppsala, 1971.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
1 990 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GRUVLYKTOR, 2 st, järn och brons, 1800-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
B O SANTESSON, ljusstakar, ett par, tenn, Stockholm 1983.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKE, mässing 1700-tal.
LJUSSTAKE, mässing 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JONAS BOHLIN, taklampa, unik för Rolfs Kök, omkring 1990.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PARTI LJUSSTAKAR, 9 st, mässing, 1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIET HEIN, kandelaber "Ursa Major", Danmark, Formgiven 1953.
Klubbat pris
10 050 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LANTERNA, 1900-tal.
LANTERNA, 1900-tal.
Klubbat pris
1 515 SEK
Utropspris
1 500 SEK