Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
STOLAR, 6 st Öglan Ikea.
STOLAR, 6 st Öglan Ikea.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BESTICKSERVIS, 44 delar, silver, C G Hallberg, 1900-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
BARNGUNGSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TÅRTSPADE, silver, jugend, Danmark 1920.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FISKBESTICK, 24 delar, pläter. England.
Klubbat pris
560 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 320 x 173 cm.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
1 433 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KELIM, orientalisk, ca 245 x 190 cm.
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 292 x 209 cm.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STEKFAT, flintgods, troligen England, 1800-talets slut.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-/1700-tal.
Klubbat pris
455 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRUVLYKTOR, 2 st, järn och brons, 1800-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KRUKOR, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOCKERSKÅL, silver, Adolf Zethelius, Stockholm, 1832.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, 1900-tal.
TRÄDGÅRDSURNA, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YTTERFODER, flintgods, jugend, omkring 1910.
Klubbat pris
551 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GEORG JENSEN, bestick 4 dlr sterling 1925 Köpenhamn.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LIN UTZON, 3 skålar, porslin, Royal Copenhagen, 1980-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Kelim orientalisk, ca 482 x 343 cm.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, Qianlong 1736-1795.
Klubbat pris
1 601 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 152 x 100 cm.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KASTRULL, Sterlingsilver Frankrike 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LAURA ASHLEY, bordstabletter, åtta stycken, samt duk.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Kelim Shiraz, ca 240 x 163 cm.
Utropspris
5 000 SEK
PALL, allmoge, Hälsingland, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÅSSKÅL PÅ FAT, silver, KGM GAB, Uppsala, 1927.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 7 st Öglan Gillis Lundgren IKEA.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STEKFAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 148 x 98 cm.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIK, fajans, Europa, 1700-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
505 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIL, mässing och smide, 1700-tal.
Klubbat pris
673 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, slätväv, ca 283 x 266 cm.
Utropspris
7 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 333 x 256 cm.
Utropspris
10 000 SEK
SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 111 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, sterlingsilver, Aktiebolaget Ikora, Stockholm, 1953.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TALLRIKAR, fyra stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
1 522 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKEDFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARAFFER 4 st, "Antik", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, silver, Danmark 1919.
SKÅL, silver, Danmark 1919.
Klubbat pris
2 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal.
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
651 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FILTAR, ett par, Guatemala.
FILTAR, ett par, Guatemala.
Klubbat pris
670 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAFFE OCH TESERVIS 5 dlr silver 800/1000.
Klubbat pris
7 651 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BROBERG & RIDDERSTRÅLE, matbord, "Limbo", Klong, 2000-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, Marocko. Ca 235x161 cm.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
400 EUR
KUDDFODRAL, kelim, Bessarabisk , 6st 50 x 50 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VASER, ett par, cloisonné, Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK