Inred ute

Skapa en harmonisk uteplats

293 föremål
SKÅLFAT, Kina Kangxi (1662-1722) porslin.
Klubbat pris
3 205 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FISKBASSÄNG, Kina 1800-tal porslin.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGBORD, 1800-tal.
SLAGBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅL, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GAVLAR TILL TRÄDGÅRDSOFFA, ett par, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, Byarums Bruk, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKIVA, av kalksten, 1700-tal, huggen och polerad.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 4 delar, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÄNK, 1800-talets mitt.
SKÄNK, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LÅDFACK, omkring år 1900.
LÅDFACK, omkring år 1900.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 6 st, Thonetstil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 298 x 206 cm.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA / -BÄNK, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVVAS, lergods, Höganäs, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 310 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP,  bord samt två stolar, 1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 298 x 185 cm.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
URNA, gjutjärn, möjligen Näfveqvarn, Sverige.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 293 x 196 cm.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, kelim, ca 45 x 45 cm.
Utropspris
3 000 SEK
VINSTÄLL, Frankrike 1900-tal.
VINSTÄLL, Frankrike 1900-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 236 x 177 cm.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 316 x 195 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA Kelim, ca 247 x 170 cm.
MATTA Kelim, ca 247 x 170 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 290 x 188 cm.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Georg III, England, omkring år 1800.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SIGURD PERSSON, vas, silver, Stockholm 1966.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
REY URBAN. Skål, sterlingsilver, Stockholm 1971.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CLAËS E. GIERTTA, vas, silver, Stockholm 1981.
Klubbat pris
12 001 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRICKA, silver, Göteborg 1936.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
STOL, rokoko, 1700-tal.
STOL, rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
355 EUR
Utropspris
300 EUR
BERNDT FRIBERG, vas stengods Gustavsbergs studio 1965.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, empire, Frankrike. Tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRICKA, silver, svenska importstämplar.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BÄNK/SIDEBOARD, 1960-tal.
BÄNK/SIDEBOARD, 1960-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SYLVIA LEUCHOVIUS, vas, stengods, unikat, Rörstrand.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE,  vas stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GRINDLYKTOR, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VAGN, 1800-talets senare del.
VAGN, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 295 x 197 cm.
Klubbat pris
4 205 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 199 x 157 cm.
Utropspris
2 500 SEK
SLAGBORD, 1800-tal.
SLAGBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 300 x 200 cm.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA Kelim, ca 294 x 256 cm.
MATTA Kelim, ca 294 x 256 cm.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
NÄFVEQVARNS BRUK, parkbänk, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 296 x 201 cm.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORD, barock, 1700-tal.
BORD, barock, 1700-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
PALLAR, 5 st, allmoge, omkring 1900.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, aluminium, Byarum.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, slätväv, 292 x 246 cm.
MATTA, slätväv, 292 x 246 cm.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TRÄDGÅRDSBÄNK, 1900-tal.
TRÄDGÅRDSBÄNK, 1900-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄGGDEKORATION, 1900-tal, bemålad gips och trä.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, slätväv, 302 x 250 cm.
MATTA, slätväv, 302 x 250 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 294 x 202 cm.
Klubbat pris
3 201 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SERVISDELAR, 44 delar, flintgods, "Ostindia", Rörstrand.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 305 x 213 cm.
Klubbat pris
6 001 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, fyra stycken. 1970-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Byarums Bruk, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, Lessebo, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 310 x 248 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFA, bambu och rotting, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STEKFAT, 3 st, porslin, Kina Qianlong 1700-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KAJ FRANCK, KARAFF OCH SEX GLAS, "Kartio".
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
400 EUR
GOLVVAS, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris
2 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK