Den nya romantiken

387 föremål
MATBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, Gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVBORD, Nyrenässans, omkring år 1900.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BALJFÅTÖLJ, sengustaviansk stil, 1920-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets slut.
BYRÅ, 1800-talets slut.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, rokokostil, 2000-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TEBORD, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅP, 1700-talets mitt.
SKÅP, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, 1800-tal.
BYRÅ, 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
POTTSKÅP, sengustavianskt, 1700-talets slut.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SEKRETÄR senbarock 1700-talets mitt.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HÖRNHÄNGSKÅP, allmoge, 1700-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Louis XVI-stil, 1800-talets slut.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk, 1700-tal.
BYRÅ, gustaviansk, 1700-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, tillskriven, sekretär, 1930-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, omkring 1900 med oljemålning 17/1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, Gustaviansk, Lindome, omkring år 1800.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SKÄNK, Nyrenässans, omkring år 1900.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 EUR
BYRÅ, 1800-talets mitt.
BYRÅ, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL SAMT 2 LJUSLAMPETTER, 1920-30-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, Louis Seize, omkring år 1800.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKSKÅP, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, fyra stycken, Gustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SPEGEL, Nyrokoko, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KLAFFBORD, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MONTER, 1930-tal.
MONTER, 1930-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, Gustaviansk, 1700-tal.
BYRÅ, Gustaviansk, 1700-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPELBORD, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIN, halmarbete, sengustavianskt, omkring 1800.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄNK, 1800-talets mitt.
SKÄNK, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, sent 1800-tal.
BYRÅ, sent 1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VITRINSKÅP, senempire, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, omkring 1800.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, ett par, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, sent 1800-tal.
SKRIVBORD, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HÖRNSKÅP, rokoko, 1700-tal.
HÖRNSKÅP, rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BYRÅ, Empire, nordeuropa, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVSEKRETÄR, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BANKETTSOFFA/DAGBÄDD, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, Gustaviansk, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, England 1800-talets senare del.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVBORD, omkring 1900.
SKRIVBORD, omkring 1900.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 6 st, gustaviansk stil omkring 1900.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SMINKBORD och SPEGEL, gustaviansk stil, 1930/40-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, barockstil, ca 1900, förgyllt trä.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 500 EUR
BLOMBORD, gustaviansk stil, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, rokoko, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BYRÅ, sengustaviansk, omkring 1800.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Nyrokoko, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, sent 1800-tal.
Klubbat pris
6 250 SEK
Utropspris
8 000 SEK