MODERN + DESIGN F179

539 föremål
ALVAR AALTO, BORD. Stämplad Artek,1950/60-tal.
Klubbat pris
530 EUR
Utropspris
500 EUR
TAKLAMPA, Itsu.
TAKLAMPA, Itsu.
Utropspris
500 EUR
MARKKU SALO, KONSTGLAS.
MARKKU SALO, KONSTGLAS.
Utropspris
600 EUR
KUUTTI LAVONEN, "AVANT DE PARTIR".
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
600 EUR
NANDOR MIKOLA, BJÖRKDUNGE.
NANDOR MIKOLA, BJÖRKDUNGE.
Klubbat pris
480 EUR
Utropspris
600 EUR
HELGE DAHLMAN, "YLLÄSTUNTURI".
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
600 EUR
TOINI MUONA, VAS. Sign. TM, Arabia.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
600 EUR
OIVA TOIKKA, VAS. Sign Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris
601 EUR
Utropspris
600 EUR
KARI HUHTAMO, ABSTRAKT.
KARI HUHTAMO, ABSTRAKT.
Klubbat pris
680 EUR
Utropspris
600 EUR
JUHANI HARRI, "KL. 1:50", 1971.
Klubbat pris
523 EUR
Utropspris
600 EUR
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G Nyman Nuutajärvi -48.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
600 EUR
RUT BRYK, KERAMIKSKÅL. Sign. Bryk.
Klubbat pris
790 EUR
Utropspris
600 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA. Stämplad Orno.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
600 EUR
PAUL OSIPOW, KOMPOSITION.
PAUL OSIPOW, KOMPOSITION.
Klubbat pris
760 EUR
Utropspris
700 EUR
KUUTTI LAVONEN, "MIKAEL".
KUUTTI LAVONEN, "MIKAEL".
Klubbat pris
870 EUR
Utropspris
700 EUR
MATTI ALAPOTI, "ABSTRAKT".
MATTI ALAPOTI, "ABSTRAKT".
Utropspris
700 EUR
CHRISTINA SNELLMAN, RÖDA BLOMMOR.
Klubbat pris
550 EUR
Utropspris
700 EUR
LEA KAUPPI,
LEA KAUPPI,
Klubbat pris
640 EUR
Utropspris
800 EUR