Kan inte nå servern

Design + Art Helsinki F182

 
475 föremål
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBAND, "Zelda", silver. Lapponia 1977.
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBAND, "Zelda", silver. Lapponia 1977.
Klubbat pris 
436 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
JUHANI HARRI, "DEPRESSION".
JUHANI HARRI, "DEPRESSION".
Klubbat pris 
442 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
GÖRAN AUGUSTSON, "ILLUSION".
GÖRAN AUGUSTSON, "ILLUSION".
Återrop
Utropspris
800 - 1 000 EUR
KAUKO MOISIO, KONSTSMIDE, FAT. Sign. Kauko Moisio. 1980-tal.
KAUKO MOISIO, KONSTSMIDE, FAT. Sign. Kauko Moisio. 1980-tal.
Klubbat pris 
465 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
WÄINÖ AALTONEN, PROFILBILD AV KVINNA.
WÄINÖ AALTONEN, PROFILBILD AV KVINNA.
Klubbat pris 
480 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
KUUTTI LAVONEN, "LILJA".
KUUTTI LAVONEN, "LILJA".
Återrop
Utropspris
800 - 1 000 EUR
GÖRAN HONGELL, SKÅL. Sign. G. Hongell-Karkula 1941.
GÖRAN HONGELL, SKÅL. Sign. G. Hongell-Karkula 1941.
Klubbat pris 
490 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
MIRJAM SALMINEN, HALSSMYCKE, silver. Kaunis Koru 1973.
MIRJAM SALMINEN, HALSSMYCKE, silver. Kaunis Koru 1973.
Klubbat pris 
490 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
BERNARD BUFFET, "L`OEUF SUR LE PLAT" (1955).
BERNARD BUFFET, "L`OEUF SUR LE PLAT" (1955).
Klubbat pris 
500 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, SOFFA. "Remmi", Design Yrjö Kukkapuro.
YRJÖ KUKKAPURO, SOFFA. "Remmi", Design Yrjö Kukkapuro.
Klubbat pris 
500 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PAAVO TYNELL, DÖRRHANDTAG. Taito Oy, 1930.
PAAVO TYNELL, DÖRRHANDTAG. Taito Oy, 1930.
Klubbat pris 
505 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, collier "Delos", silver. Lapponia 1987.
BJÖRN WECKSTRÖM, collier "Delos", silver. Lapponia 1987.
Klubbat pris 
520 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ALVAR AALTO, X-FOTS BORD. 1960-tal.
ALVAR AALTO, X-FOTS BORD. 1960-tal.
Klubbat pris 
520 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ESKO TIRRONEN, "VÅR ÖVER KULLEN".
ESKO TIRRONEN, "VÅR ÖVER KULLEN".
Återrop
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, armband "Tundra", 14K guld. Lapponia 1972.
BJÖRN WECKSTRÖM, armband "Tundra", 14K guld. Lapponia 1972.
Klubbat pris 
570 EUR
Utropspris
700 - 800 EUR
PAAVO TYNELL, TAKKRONA. Taito Oy, 1930-tal.
PAAVO TYNELL, TAKKRONA. Taito Oy, 1930-tal.
Återrop
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Idman, 1950-tal.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Idman, 1950-tal.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, SKÅL, 3362. Sign. Tapio Wirkkala, Iittala -54.
TAPIO WIRKKALA, SKÅL, 3362. Sign. Tapio Wirkkala, Iittala -54.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
AHTI LAVONEN, KOMPOSITION.
AHTI LAVONEN, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PIRKKO NUKARI, "AVFART".
PIRKKO NUKARI, "AVFART".
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
PIRKKO NUKARI, "FJÄRDE JANUARI".
PIRKKO NUKARI, "FJÄRDE JANUARI".
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
GOLVLAMPA, ITSU. 1940-tal.
GOLVLAMPA, ITSU. 1940-tal.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
RISTO HALME, FÅTÖLJ.
RISTO HALME, FÅTÖLJ.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
GÖRAN AUGUSTSON, "CHANS".
GÖRAN AUGUSTSON, "CHANS".
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
MIRJAM SALMINEN, COLLIER, silver. Kaunis Koru 1978.
MIRJAM SALMINEN, COLLIER, silver. Kaunis Koru 1978.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
ARVO SIIKAMÄKI, "REGNMOLN".
ARVO SIIKAMÄKI, "REGNMOLN".
Återrop
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, K2-20. Idman, 1950-tal.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, K2-20. Idman, 1950-tal.
Klubbat pris 
620 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
KRISTIAN KROKFORS, "APPELTRÄDGÅRDEN".
KRISTIAN KROKFORS, "APPELTRÄDGÅRDEN".
Återrop
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, armband "Jotos", 14K guld. Lapponia 1972.
BJÖRN WECKSTRÖM, armband "Jotos", 14K guld. Lapponia 1972.
Klubbat pris 
622 EUR
Utropspris
600 - 700 EUR
AIMO OKKOLIN, SKÅL. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.
AIMO OKKOLIN, SKÅL. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris 
666 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, X-FOTPALL. Modell X601. Formgiven 1954.
ALVAR AALTO, X-FOTPALL. Modell X601. Formgiven 1954.
Klubbat pris 
670 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, KERAMIKSKULPTUR. Svep. Ca 1980.
KYLLIKKI SALMENHAARA, KERAMIKSKULPTUR. Svep. Ca 1980.
Klubbat pris 
670 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman Nuutajärvi Notsjö -53.
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman Nuutajärvi Notsjö -53.
Klubbat pris 
670 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, armband "Månbro" , silver. Lapponia 1970.
BJÖRN WECKSTRÖM, armband "Månbro" , silver. Lapponia 1970.
Klubbat pris 
680 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKVAS. Sign. TM Arabia. 1940-tal.
TOINI MUONA, KERAMIKVAS. Sign. TM Arabia. 1940-tal.
Klubbat pris 
707 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ITSU, TAKLAMPA. 1950-tal.
ITSU, TAKLAMPA. 1950-tal.
Klubbat pris 
720 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KERAMIKSKÅL. Sign. Arabia F.K.H.
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KERAMIKSKÅL. Sign. Arabia F.K.H.
Klubbat pris 
720 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
AHTI SUSILUOTO, "SOLÖN".
AHTI SUSILUOTO, "SOLÖN".
Klubbat pris 
750 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, HALSSMYCKE, "Halvmåne", silver. Westerback 1972.
TAPIO WIRKKALA, HALSSMYCKE, "Halvmåne", silver. Westerback 1972.
Klubbat pris 
770 EUR
Utropspris
700 - 800 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, KERAMIKFAT. Sign. KS, Arabia. 1950-tal.
KYLLIKKI SALMENHAARA, KERAMIKFAT. Sign. KS, Arabia. 1950-tal.
Klubbat pris 
775 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
KAJ FRANCK, SAFTSERVIS. Kanna och sex glas i korg. Notsjö, 1950-tal.
KAJ FRANCK, SAFTSERVIS. Kanna och sex glas i korg. Notsjö, 1950-tal.
Klubbat pris 
780 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

962. Skålfat, porslin. Qingdynastin, Kangxis märke och period (1662-1722).
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
110 000
 
SEK
ditt bud
105 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
100 000
 
SEK
ditt bud
95 000
 
SEK
ditt bud
90 000
 
SEK
ditt bud
85 000
 
SEK
ditt bud
80 000
 
SEK
ditt bud
75 000
 
SEK
ditt bud
70 000
 
SEK
ditt bud
65 000
 
SEK
ditt bud
60 000
 
SEK
ditt bud
55 000
 
SEK
ditt bud
50 000
 
SEK
ditt bud
48 000
 
SEK
ditt bud
46 000
 
SEK
ditt bud
46
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
110 000 SEK