Klassiska F183

34 föremål
GUSTAVIANSK TABURETT, sent 1700-tal.
Klubbat pris
590 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
PIEDESTAL, Mahognyfanerad, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
TABURETT, mahogny, troligen Ryssland, 1800-talets början.
Klubbat pris
920 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
BORD, Louis seize stil, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 100 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
STOL, nyklassicism, Frankrike 1700-tal.
Klubbat pris
562 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
SKRIVBORD, Ryssland ca 1850.
SKRIVBORD, Ryssland ca 1850.
Klubbat pris
870 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
BORD, mahognyfaner, Queen Anne, England 1700-tal.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
SALONGSBORD, mahogny, Ryssland 1830-tal.
Klubbat pris
353 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
Klubbat pris
1 150 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
PIEDESTALER, ETT PAR, Sverige 1800-talets slut.
Klubbat pris
660 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Klubbat pris
700 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
SIDEBOARD, England 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ETT PAR RYSKA KARMSTOLAR, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
4 200 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
SPELBORD, troligen Italien 1800-talets början.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
SVENSK BAROCKSPEGEL, 1700-talets början.
Klubbat pris
501 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
SYBORD, empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 850 EUR
Utropspris
900 - 1 200 EUR
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
ETT PAR BIEDERMEIER STOLAR, Ryssland ca 1820-30-tal.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
GUSTAVIANSK SOFFA, Sverige 1700-talets slut.
Klubbat pris
4 900 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
ETT PAR GUSTAVIANSKA STOLAR, sent 1700-tal.
Klubbat pris
940 EUR
Utropspris
1 200 - 1 600 EUR
GUSTAVIANSKT KONSOLBORD, sent 1700-tal.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
ETT PAR SENGUSTAVIANSKA BALJFÅTÖLJER, ca 1800.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
GUSTAVIANSK SPEGEL, Stockholmsarbete 1700-talets slut.
Klubbat pris
1 100 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
GUSTAVIANSKT KONSOLBORD, 1700-talets slut.
Klubbat pris
3 700 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
STOLAR 8 ST, Ryssland 1800-talets början.
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
1 800 - 2 200 EUR
KARMSTOLAR, empire, Ryssland 1800-talets början.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
GUSTAVIANSK TAKKRONA, Sverige 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
3 700 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
ETT PAR GUSTAVIANSKA KARMSTOLAR, signerade Erik Öhrmark.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

119. Pablo Picasso, kanna, "Cruchon hibou" (A.R. 293), Madoura, Vallauris, Frankrike efter 1955.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
95 000

ditt bud
Fair warning
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
Aktuellt bud:
95 000 SEK