1979 föremål
Bengt Rosenström, skulptur.
1m 28s
Bengt Rosenström, skulptur.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Byrå 1900-talets första hälft.
3m 28s
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Alvar Aalto bänk 153A, Artek 1970/80-tal.
5m 28s
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, CG Hallberg, 1920/30-tal.
13 tim 1m
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, kelim, ca 215 x 181 cm.
13 tim 4m
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Armring, 18K guld med rubiner, Italien.
16 tim 16m
15 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK