Släpp in våren

857 föremål
STIG LINDBERG, tekanna, stengods, Gustavsberg studio.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, sputnik-modell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORD, 1970-tal.
BORD, 1970-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄGGLAMPA, "Pistillino", Valenti.1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
INGVAR HILDINGSSON, pall, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, 1900-talets mitt.
SOFFA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, England, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 7 st, "Pia" Tore Ahlsén, Gärsnäs.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, pall, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SWEDISH MODERN, spegel, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Eva", daterad 1961.
Klubbat pris
4 401 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, Firma Svenskt Tenn, modell 2357.
Klubbat pris
4 410 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LISA LARSON, figurin, stengods,
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOSEF EKBERG, stengods, vas, Gustavsberg 1906.
Klubbat pris
4 475 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PAUL DELVAUX, etsning, signerad och numrerad 27/40.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VITRINSKÅP, Engelsk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TORE AHLSÉN, golvlampa, "Napoleon vid Nilen", Gärsnäs.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MUGG, tenn, firma Svenskt Tenn, 1948.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MAX ERNST, färgetsning, numrerad 78/100 och signerad.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, fyra stycken, omkring år 2000.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
IVAN JORDELL, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, Hans-Agne Jakobsson, modell 260, mässing.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TOINI MUONA, fat, Arabia, Finland.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MAN RAY, etsning, signerad och numrerad 65/99.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VITRINSKÅP, ek och glas, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 811 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER , swedish grace,  1920/30-tal.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORD, art deco, omkring 1920/30-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, 1900-tal.
BORD, 1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa "Samspel", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TAKLAMPA, 1960-tal. Totalhöjd ca 86 cm.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VITRINSKÅP, 1900-tal,
VITRINSKÅP, 1900-tal,
Klubbat pris
5 210 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JAN JOHANSSON, vas, glas, Orrefors Gallery -90.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, kelim, 305 x 260 cm.
MATTA, kelim, 305 x 260 cm.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
TAKLAMPA, sputnik-modell. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARIN MOBRING, fåtölj, "Amiral", IKEA.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPA, mässing och lackerad plåt, 1900-tal.
Klubbat pris
5 401 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HANS J WEGNER, SÄNGSKÅP, 1960 / 70-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PABLO PICASSO, litografi, efter. Signerad i trycket.
Klubbat pris
5 810 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 375 x 206 cm.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
WILLIE WEBERG, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 4 st Thonet -81.
STOLAR, 4 st Thonet -81.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CIGARRETUI, silver, 1900-talets mitt,
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ELEMENTSKYDD, ett par, mässing, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KELIM, orientalisk, ca 285 x 200 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KELIM, orientalisk, ca 282 x 266 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK