On trend – designföremål för ett modernt hem!

263 föremål
STOLAR, ett par, Italien, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD Art Deco-stil 1900-tal.
BORD Art Deco-stil 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD 1900-talets senare del.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SATSBORD, glas, 3 delar, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, möjligen Danmark, 1970-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SATSBORD 4 dlr 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, Cecare Lacca, Italien 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FLEMMING LASSEN, tillskriven fåtöljer ett par.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, 1930/40-tal.
FÅTÖLJ, 1930/40-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR 4 st möjligen Skaraborg 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HERRBETJÄNTER, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talates andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, matbord, modell 771, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
VIKSKÄRM/RUMSAVDELARE, Rajastan, samtida.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MONICA FÖRSTER, soffa "Wood", Swedese.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BÄNK / BORD, allmoge, furu, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR 4 st 1900-talets senare del.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Poul Nørreklit, tillskrivet, soffbord, omkring 2000.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA 108", för Vitra.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GLASBORD / SOFFBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, ett par, "Karin".
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SAM LARSSON, fåtöljer ett par, "Sam" Dux.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATS THESELIUS, skrivbord, "Herbarium", Källemo.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VIKSKÄRM, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, art déco, 1920/30-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
ALBERT LARSSON, bord, "Alberts-bordet", Tibro.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HYLLOR, 4 st, 1900-talets slut.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, Italien 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATGRUPP, 5 delar, Italien, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
1 522 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1930-40-tal.
SOFFBORD, 1930-40-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets fjärde kvartal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, art déco-stil, 1940-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
150 EUR
BORDSSPEGEL, 1950-tal.
BORDSSPEGEL, 1950-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, bordsunderrede, firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
555 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1970-80-tal.
SOFFBORD, 1970-80-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SERGIO RODRIGUES, fåtölj, "Leve Kilin", formgiven 1973.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORD, 2 snarlika, varav ett Fiam, Italien.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BARNSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DYNOR, 8 st, TILL CH24 Y-STOLEN , Carl Hansen & Søn,
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, BELGIEN, 1900-TALETS SLUT,
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar 2 st Italien 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, Natuzzi, Italien, omkring 2000.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Glasmäster, Markaryd, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, sex stycken, ASS Tyskland 2004 & 2006.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIERO LISSONI, matbord, för Porro, italien, 2008.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFBORD, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, ett par, 1950/60-tal.
STOLAR, ett par, 1950/60-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PALLAR, 3 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHARLOTTE PERRIAND, stolar, ett par "Les Arcs", 1970-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KORGSTOL, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, Italien 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139,  Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
BARSTOLAR, 3 ST Harry Bertoia Knoll International,
Klubbat pris
7 262 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LÄKARBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN Thonet/Mundus tidigt 1900tal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGLAR 2 st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 stolar, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
BRUNO MATHSSON, sidobord,"Annika",  Dux, 1900-tal.
Klubbat pris
1 428 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1980-tal.
SERVERINGSVAGN, 1980-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK