Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
803 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SELTERGLAS, 12 st, "Antik", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad, 1900-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOP, silver, Gränna, 1978.
STOP, silver, Gränna, 1978.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DÄCKSTOLAR, 2 st olika, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim Veramin, 200 x 118 cm.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TESERVIS, 3 delar, tenn, GAB, 1930-tal.
Klubbat pris
852 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, allmoge, 1800-tal.
SOFFA, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, MGAB, Uppsala, 1971.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, barockstil, 1900-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SATSBORD, 2 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARAFFER, ett par, glas, Nason Moretti, Murano.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TUPP, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KITTEL, koppar, 1800-tal.
KITTEL, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, tre stycken, porslin. Kina, sent 1800/ tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLJUSSTAKAR, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSFAT, Kina, porslin, Qianlong (1736-95) .
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄRMEFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KOPPAR, sex stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 168 x 103 cm.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st, 1900-tal.
STOLAR, 6 st, 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, mässing 1700-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, 150 x 100 cm.
MATTA, kelim, 150 x 100 cm.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TEDOSA, fajans. Holland, 1700-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKEDAR, 7 stycken, 17/1800-tal, olika mästare.
Klubbat pris
1 006 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVISDELAR, 20 st, porslin, Herend, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, England,  1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STRÖARE, 2 st, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DURKSLAG, mässing, 1800-tal.
DURKSLAG, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÅSSNIPA, porslin. Qindynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SLAGBORD, 1970-tal.
SLAGBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRICKA, nysilver, Sheffield, England, 1960-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Mundus, 1900-tal,
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EWALD DAHLSKOG, kandelabrar, ett par, fajans, Bo fajans.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÅLSKÅL  MED LOCK, glas, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KAFFESERVIS, 14 delar, "Blå blomst", Royal Copenhagen.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATKNIVAR, 12 stycken, silver, modell Haga, 1950-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL OCH TALLRIK, porslin Kina 1700-ta.
Klubbat pris
1 109 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 111 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DURKSLAG, mässing, 1700-tal.
DURKSLAG, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
1 111 SEK
Utropspris
1 500 SEK
B O SANTESSON, ljusstakar, ett par, tenn, Stockholm 1983.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, silver, Italien, 1900-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DRICKSGLAS, 16, st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
110 EUR
Utropspris
150 EUR
TALLRIKAR 7 st Kina Kanton 1800-talets andra hälft porslin.
Klubbat pris
1 188 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FISKKASTRULL, koppar, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
111 EUR
Utropspris
150 EUR