Easy Living

436 föremål
PAOLO PIVA, matbord "Athos", B&B Italia.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ROLF PALM, vas, stengods, Mölle, signerad.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIGURD PERSSON, vas, sterlingsilver, Stockholm, 1984.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, Nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LUXUS, bordslampor, ett par, 1970-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JONAS BOHLIN, matbord "Triptyk", Källemo 1989.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FLADDERMUSFÅTÖLJ, koskinn, 1900-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, hyllsystem, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 450 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GIANCARLO VEGNI, stolar, fyra stycken, för Fasem, 1980-tal,
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JONATHAN ADLER, soffbord, 2000-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Robin Day.
KARMSTOLAR, 6 st, Robin Day.
Klubbat pris
2 350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, soffbord, "Brasilia", Swedese.
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ANDERS PEHRSON, taklampa "Bumligen" Ateljé Lyktan Åhus.
Klubbat pris
2 610 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LE KLINT, taklampa, "172", Danmark.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Bergboms, 1940-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JONAS LINDVALL, pallar, 3 st, "Oak", Skandiform, 2000-tal.
Klubbat pris
5 420 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, Falkenbergs belysning, 1950-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PIEDESTAL, troligen Glas&Trä, Hovmantorp, 1950-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALF SVENSSON, stol, "Te-Ve", Ljungs industrier.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
INGO MAURER, taklampa, "Zettel'z", samtida.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
NICOLA GALLIZIA, golvlampa, Penta, Italien, 2000-tal.
Klubbat pris
2 501 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ESTRID ERICSON, tillskriven. Spegel, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Farmor".
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, bordslampor, ett par,
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, papperskorg, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIRMA SVENSKT TENN, kandelabrar ett par tenn 1944.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Norr 11, Danmark, 2000-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1960/70-tal.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, rullbord, "Berit".
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PER SUNDBERG, vas, Orrefors Expo glas signerad.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRUNO MATHSSON, Läsbord, Firma Karl Mathsson, Värnamo, 1967.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, bord, "Supercirkel", 1978.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stolar, ett par, "DCM", Herman Miller.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK