Easy Living

436 föremål
CARL MALMSTEN, karmstol, "Solna", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, Cappellini.
STOLAR, 4 st, Cappellini.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj "Karin", DUX.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, stolar 4 st, "Fanett", Edsbyverken.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARNE JACOBSEN, 8 stolar, "Myran", Fritz Hansen, 1970.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
7 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JOSEF FRANK - LJUSSTAKAR, ett par, för Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, Tector, Italien, 2000-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ALVAR AALTO, Bord, Artek, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
YKI NUMMI, bordslampa, modell 40-029, Orno 1960-tal.
Klubbat pris
66 EUR
Utropspris
200 EUR
TAPIO WIRKKALA, taklampa, Iittala 1960-tal.
Klubbat pris
280 EUR
Utropspris
150 EUR
BENGT EDENFALK, glas, vas, Skruf, signerad, 1900-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NILS JONSSON, sideboard "Lyon", Hugo Troeds Bjärnum.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PIET HEIN & BRUNO MATHSSON, bord, Fritz Hansen, 1985.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ERIK WÖRTZ, skrivbord, 1950 -/60-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffbord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsbergs studio 1962.
Klubbat pris
9 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fotpall, Bruno Mathsson design.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, NK-verkstäder, Nyköping, 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, soffa, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, fåtöljer ett par, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ERICH OCH INGRID TRILLER, vas, stengods, Tobo.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFBORD, Knut Hesterberg, 1960-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, 3 pallar, "Palle", omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 7 st, "Sjuan", Fritz Hansen,
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
ALVAR AALTO, fåtölj, modell 400 "Tank", Artek, 2004.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MONTER, Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
14 501 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FREDRIK SCHRIEVER-ABELN, soffbord, Örebro, 1960/1970-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NICLAS HOFLIN, taklampor, 8 st, "Vox", Rubn, 2000-tal.
Klubbat pris
8 001 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TOM DIXON, taklampa, "Beat Stout Black".
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, soffbord, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, modell 11-27, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
150 EUR
SOFFBORDBORD, troligen Pedrali, Italien,
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VIKSKÄRM, Alberts, Tibro, 1950-tal.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, Gunilla Lagerheim Ullberg för Kasthall.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK