Den nya romantiken

387 föremål
SPEGELLAMPETT, gustaviansk stil, 1800-tal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, ett par, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, ett par, barock, 1700-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, ett par, empire, 1800-talets första del.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPELBORD, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPELBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
SPELBORD, Queen Anne-stil, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPELBORD, rokoko/rokokostil, 17/1900-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPELBORD, sengustavianskt, omkring år 1800.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPELBORD, sent 1800-tal.
SPELBORD, sent 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOL, senbarock, 1700-tal.
STOL, senbarock, 1700-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOL, sk VOYEUSE, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR 4 st senbarock 1700-talets mitt.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STOLAR, 10 st, Gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 2+1+1 stycken, Chippendale, England, 1700-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 3 stycken, sengustavianska, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 5 st olika, sengustavianska, omkring 1800.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 6 st snarlika, sengustaviansk stil, 1800-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
STOLAR, 6 st, gustaviansk stil omkring 1900.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 6 st, sengustavianska omkring 1800.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
STOLAR, 8 st, Karl Johan och Karl Johan stil. 1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 8 st, senempire, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, ett par, Gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, Gustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
6 420 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, ett par, senbarock, 1700-tal.
Klubbat pris
4 450 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, sengustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, fyra stycken, Gustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SYBORD, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Skrivbord, rokokostil, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, Gustaviansk, Lindome, omkring år 1800.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Spegel, sengustiaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, 4 st, gustavianska, sent 1700-tal.
Klubbat pris
6 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, ett par, senbarockstil, 1800-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, 1800-tal.
SÄNGBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets första del.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SÄNGBORD, ett par, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORG, Empirestil, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGMÖBEL, 3 delar, Rokokostil, 1900-talets slut.
Klubbat pris
18 100 SEK
Utropspris
12 500 SEK
TABURETTER, ett par, Sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
7 021 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TEBORD, "Hällestad", ur IKEAs 1700-talsserie.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TEBORD, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TOALETTBORD, England, 1800-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÅGSOFFA, rokoko, provinsarbete 17/1800-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VIKSKÄRM, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VITRIN-/BOKSKÅP, 1930-40-tal.
VITRIN-/BOKSKÅP, 1930-40-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VITRINSKÅP 1900-tal.
VITRINSKÅP 1900-tal.
Klubbat pris
14 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VITRINSKÅP England sekelskifte 1900.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VITRINSKÅP, Sverige, 1920-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, barockstil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, senempire, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
VITRINSKÅP, sent 1800-tal.
VITRINSKÅP, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGBÄNK, Gustaviansk stil, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
vitrinskåp, 1900-talets första del.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÖVERSKÅP, sengustavianskt, omkring 1800.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK