Kan inte nå servern

On trend – designföremål för ett modernt hem!

 
245 föremål
Poul Nørreklit, tillskrivet, soffbord, omkring 2000.
Poul Nørreklit, tillskrivet, soffbord, omkring 2000.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STIG LINDBERG, figurin, parian, Gustavsberg.
STIG LINDBERG, figurin, parian, Gustavsberg.
Klubbat pris 
3 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2353, Firma Svenskt Tenn.
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2353, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
4 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Thonet, 1900-talets mitt.
KARMSTOLAR, 6 st, Thonet, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SITTPUFF, Gubi, 2000-tal.
SITTPUFF, Gubi, 2000-tal.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
MATS THESELIUS, skrivbord, "Herbarium", Källemo.
MATS THESELIUS, skrivbord, "Herbarium", Källemo.
Klubbat pris 
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALVAR AALTO, fåtölj, modell 45, inköpt 1950-tal.
ALVAR AALTO, fåtölj, modell 45, inköpt 1950-tal.
Klubbat pris 
5 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
Klubbat pris 
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
THONET, karmstolar, 4 st, 1900-talets första hälft.
THONET, karmstolar, 4 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
RON ARAD, fåtölj / gungstol "Voido", Magis.
RON ARAD, fåtölj / gungstol "Voido", Magis.
Klubbat pris 
5 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CEASAR STOFFI, ljusstakar, 28+1 st,  Nagel, Tyskland.
CEASAR STOFFI, ljusstakar, 28+1 st, Nagel, Tyskland.
Klubbat pris 
5 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALVAR AALTO, pall, "X600", Artek, Finland.
ALVAR AALTO, pall, "X600", Artek, Finland.
Klubbat pris 
5 710 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SERGIO RODRIGUES, fåtölj, "Leve Kilin", formgiven 1973.
SERGIO RODRIGUES, fåtölj, "Leve Kilin", formgiven 1973.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CHARLOTTE PERRIAND, stol, "Meribel", 1941, Sentou.
CHARLOTTE PERRIAND, stol, "Meribel", 1941, Sentou.
Klubbat pris 
7 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOSEF FRANK, fotpall, modell 647, Firma Svenskt Tenn.
JOSEF FRANK, fotpall, modell 647, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Karin", Dux.
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Karin", Dux.
Klubbat pris 
7 210 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATBORD, DIS-inredning.
MATBORD, DIS-inredning.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
HÅKAN URDELL, soffa, "Edward", Fogia, 2000-tal.
HÅKAN URDELL, soffa, "Edward", Fogia, 2000-tal.
Klubbat pris 
8 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PIERO LISSONI, matbord, för Porro, italien, 2008.
PIERO LISSONI, matbord, för Porro, italien, 2008.
Klubbat pris 
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA, modell 9459, Idman.
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA, modell 9459, Idman.
Klubbat pris 
820 EUR
Utropspris
500 EUR
MATBORD, 1980-tal.
MATBORD, 1980-tal.
Klubbat pris 
9 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PAOLA NAVONE, SOFFA, "Ghost 12", Gervasoni.
PAOLA NAVONE, SOFFA, "Ghost 12", Gervasoni.
Klubbat pris 
10 100 SEK
Utropspris
12 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, spegel, Nordiska Kompaniet, 1920-/30-tal.
AXEL EINAR HJORTH, spegel, Nordiska Kompaniet, 1920-/30-tal.
Klubbat pris 
11 209 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SVENSK FORMGIVARE, taklampa, Sverige, 1930-40-tal.
SVENSK FORMGIVARE, taklampa, Sverige, 1930-40-tal.
Klubbat pris 
11 611 SEK
Utropspris
10 000 SEK