On trend – designföremål för ett modernt hem!

94 föremål
ALBERT LARSSON, bord, "Alberts-bordet", Tibro.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALVAR AALTO, soffbord, "Y805B", modell formgiven 1946.
Klubbat pris
2 003 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 203 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 020 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD Art Deco-stil 1900-tal.
BORD Art Deco-stil 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1900-talets mitt.
BORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 2 snarlika, varav ett Fiam, Italien.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, art déco-stil, 1940-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
150 EUR
BORDSSKIVA, 1980-tal.
BORDSSKIVA, 1980-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, sidobord,"Annika",  Dux, 1900-tal.
Klubbat pris
1 428 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄNK / BORD, allmoge, furu, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GLASBORD / SOFFBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, bordsunderrede, firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
555 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, matbord, modell 771, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139,  Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
LÄKARBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATBORD, 1980-tal.
MATBORD, 1980-tal.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATBORD, 1980-tal.
MATBORD, 1980-tal.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATBORD, DIS-inredning.
MATBORD, DIS-inredning.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATBORD, Natuzzi, Italien, omkring 2000.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATGRUPP, 5 delar, Italien, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
1 522 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATS THESELIUS, skrivbord, "Herbarium", Källemo.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien, formgivet 1981.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PER ÖBERG, soffbord, Svenskt Tenn, formgivet 2000.
Klubbat pris
27 100 SEK
Utropspris
20 000 SEK
PIERO LISSONI, matbord, för Porro, italien, 2008.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Poul Nørreklit, tillskrivet, soffbord, omkring 2000.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ROLAND WILHELMSSON, matbord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SATSBORD 4 dlr 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SATSBORD, glas, 3 delar, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSVAGN Thonet/Mundus tidigt 1900tal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1980-tal.
SERVERINGSVAGN, 1980-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, Cecare Lacca, Italien 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBORD, Art Deco-stil modern tillverkning,
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD 1900-talets senare del.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDOBORD, Italien 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDOBORD, Italien 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDOBORD/LAMPBORD, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRIVBORD, funkis, 1930-tal.
SKRIVBORD, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, "Novett", IKEA, 1960-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talates andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 001 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets fjärde kvartal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 806 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 810 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1930-40-tal.
SOFFBORD, 1930-40-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1970-80-tal.
SOFFBORD, 1970-80-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, Italien 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, Italien 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, art déco, 1920/30-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
SOFFBORD, marmor, italien, 1970-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, möjligen Danmark, 1970-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, troligen DUX, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TIDNINGSBORD/SATSBORD, 3 delar, 1960-70-tal.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TOALETTBORD MED SPEGEL, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGBORD, 1900-talets slut.
VÄGGBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK