1160 föremål
Skåp/piedestal, tidigt 1900-tal.
32m 45s
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kubbstol, 1945.
38m 45s
Kubbstol, 1945.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vägglampor, ett par, 1900-talets första hälft.
40m 45s
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Malmsten, skåp, "Vardags", Bodafors, 1962.
42m 45s
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Alexander Langlet, Harvning.
46m 45s
Alexander Langlet, Harvning.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gubi, sidobord.
52m 45s
Gubi, sidobord.
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
54m 45s
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skänk, 1800-tal.
56m 45s
Skänk, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skrivbord, sent 1800-tal.
1 tim 6m
Skrivbord, sent 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hörnskåp, 1900-talets mitt.
1 tim 8m
Hörnskåp, 1900-talets mitt.
3 250 SEK
Utropspris
3 000 SEK
1 tim 14m
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Valerio Adami, "Hamlet".
1 tim 20m
Valerio Adami, "Hamlet".
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Collier, 18K guld, Italien.
1 tim 22m
Collier, 18K guld, Italien.
14 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Matta, kelim, handbroderad, ca 194 x 148 cm.
1 tim 24m
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Kelim, handbroderad, ca 200 x 148 cm.
1 tim 26m
3 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, Kelim, ca 293 x 200 cm.
1 tim 28m
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Keshan, ca 395 x 295 cm.
1 tim 30m
1 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Meshed, ca 340 x 243 cm.
16 tim 51m
1 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Obelisk modern tillverkning.
17 tim 10m
Obelisk modern tillverkning.
4 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Bänk, 1800/1900-tal.
17 tim 12m
Bänk, 1800/1900-tal.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Dagbädd, 2000-tal.
17 tim 15m
Dagbädd, 2000-tal.
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
17 tim 24m
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
5 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vinställ, 1900-tal.
17 tim 32m
Vinställ, 1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Milles, efter. "Erato".
17 tim 36m
Carl Milles, efter. "Erato".
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Carl Milles, efter."Taleia".
17 tim 41m
Carl Milles, efter."Taleia".
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bord, gjutjärn, 1900-tal.
17 tim 53m
Bord, gjutjärn, 1900-tal.
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Trädgårdsbord, 1900-tal.
18 tim 5m
Trädgårdsbord, 1900-tal.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Milles, efter. "Euterpe".
18 tim 22m
3 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skålfat, porslin, Kina, 1900-tal.
19 tim
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK