Important Toys

191 föremål
DOMO, Maserati, Italien, ca 1948.
Klubbat pris
61 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
GEBRÜDER BING, flodbåt, Tyskland, 1910-tal.
Klubbat pris
12 233 SEK
Utropspris
10 000 SEK
STEIFF, butiksdisplay, 1969.
STEIFF, butiksdisplay, 1969.
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GEBRÜDER BING, krigsfartyg, Tyskland, 1910-tal.
Klubbat pris
12 722 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GUNGHÄST, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
8 602 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BILD-LILLI, docka, Tyskland, 1955-1964.
Klubbat pris
7 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
7 756 SEK
Utropspris
5 000 SEK
DISTLER, sportbil JD 3058, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GAMA, tomte i plåt, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
YONEZAWA, Cadillac, Japan. Ca 1960.
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KÄTHE KRUSE, flickdocka, Tyskland, ca 1930.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HUKI, motorcykel med bana, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STEIFF, nalle, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LEHMANN, Captain of Kopenick, Tyskland, 1907-1918.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARL BUB, limousine, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TIPP & CO, flygplan, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BISKVIDOCKA, möjligen Frankrike, 1800-talets slut.
Klubbat pris
5 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TEKNO, 7 stycken bilar, Danmark, 1940/50-tal.
Klubbat pris
3 622 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HÄSTVAGN, Tyskland omkring 1890-1900.
Klubbat pris
19 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KAKBURK I PLÅT, Kooperativa, 1930-tal.
Klubbat pris
4 320 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DISTLER, sportbil IA 3058, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BING WERKE, 2 stycken Ford, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
2 505 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HAUSSER, stabsbil, Tyskland, 1930/40-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LEKSAKSHÄST, bemålad plåt, omkring år 1900.
Klubbat pris
13 699 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARL BUB, limousine, Tyskland 1930-tal.
Klubbat pris
1 999 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ATC, Buick, Japan, ca 1958.
ATC, Buick, Japan, ca 1958.
Klubbat pris
4 901 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BING WERKE, dykare, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HAUSSER, luftvärnsbil, Tyskland, 1930/40-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HEUBACH, pojkdocka, Tyskland, 1910-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
POJKDOCKA, karaktärsdocka, Tyskland, 1910-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BISKVIDOCKA, Tyskland, 1910-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HEUBACH, pojkdocka 7622, Tyskland, ca 1912.
Klubbat pris
3 711 SEK
Utropspris
3 000 SEK
S.F.B.J, biskvidocka, Paris, Frankrike, 1910-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SCHUCO, 3 stycken bilar, Tyskland, ca 1950.
Klubbat pris
4 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
4 777 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STEIFF, leksakshund "Bully", Tyskland omkring 1930.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LEHMANN, Balky Mule 425, Tyskland 1900-talets början.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NIFTY, tillskriven, Musse Pigg, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
8 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STEIFF, Teddy Baby nalle, Tyskland, ca 1952.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK