Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft. Thonet-stil.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, sex stycken, kantonporslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VINGLAS, 17 st, Kosta, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CG HALLBERG, silver, skål på fot. Stockholm 1938.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLJUSSTAKAR, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CAFESTOLAR, 4 st, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BLOMBORD/BÄNK, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CG HALLBERG, silver, vas. Stockholm 1916.
Klubbat pris
1 250 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRICKA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
115 EUR
Utropspris
200 EUR
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
1 211 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 202 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, 150 x 103 cm.
MATTA, kelim, 150 x 103 cm.
Klubbat pris
1 201 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KOMPANIPORSLIN, 10 delar, Kina, Qianlong 1736-95.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FAT, fem stycken, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LANTERNA / SKEPPSLYKTA, C.M Hammar, Göteborg, 1900-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VINGLAS, 7 st, glas, 1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOL, sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SALTKAR, ett par, silver, London, 1877.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, 1900-tal,
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FISKKASTRULL, koppar, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
111 EUR
Utropspris
150 EUR
DRICKSGLAS, 16, st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
110 EUR
Utropspris
150 EUR
YTTERFODER, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, silver, Italien, 1900-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DURKSLAG, mässing, 1700-tal.
DURKSLAG, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
1 111 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL OCH TALLRIK, porslin Kina 1700-ta.
Klubbat pris
1 109 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad, 1900-tal.
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVISDELAR, 20 st, porslin, Herend, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, England,  1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STRÖARE, 2 st, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DURKSLAG, mässing, 1800-tal.
DURKSLAG, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÅSSNIPA, porslin. Qindynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SLAGBORD, 1970-tal.
SLAGBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRICKA, nysilver, Sheffield, England, 1960-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Mundus, 1900-tal,
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÅLSKÅL  MED LOCK, glas, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATKNIVAR, 12 stycken, silver, modell Haga, 1950-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TUPP, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK