Easy Living

503 föremål
ALF SVENSSON, stol, "Te-Ve", Ljungs industrier.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALVAR AALTO, BORD, Artek 1900-talets mitt.
Klubbat pris
960 EUR
Utropspris
200 EUR
ALVAR AALTO, BORD, Artek, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
980 EUR
Utropspris
200 EUR
ALVAR AALTO, Bord, Artek, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, fåtölj, modell 400 "Tank", Artek, 2004.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ALVAR AALTO, pallar, fyra st, modell 60 Artek, Finland.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALVAR AALTO, sidobord, modell 75/modell 915.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 8 stolar, "Myran", Fritz Hansen, 1970.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARNE JACOBSEN, soffa, "Svanen", Fritz Hansen, 2001.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen,
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
7 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 7 st, "Sjuan", Fritz Hansen,
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 8 st, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARTEDI, soffbord, Italien, 1970-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
AXEL LARSSON, byrå, Svenska Möbelfabriken, 1930-tal.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
B&B ITALIA, Soffa, "Harry large".
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BARNSTOL, Thonetstil, 1900-talets första hälft/mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BARSKÅP PÅ HJUL, Italien 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARSKÅP, 1900-talets mitt.
BARSKÅP, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKHYLLA Milo Baughmans stil 1970/80-tal.
Klubbat pris
8 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BOKHYLLA med vitriner, 1930-tal.
Klubbat pris
1 558 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKHYLLA, 1930-tal.
BOKHYLLA, 1930-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKHYLLA, Nordiska Kompaniet, 1930-40-tal, brickmärkt.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOKHYLLA, möjligen Danmark, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKHYLLA/SIDEBOARD 1930-tal.
BOKHYLLA/SIDEBOARD 1930-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKHYLLOR MED HÖRNSKÅP, art-deco 1930-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLOR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BOKHYLLOR, ett par, art deco, 1930-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOKSKÅP, Art déco, 1920-tal.
BOKSKÅP, Art déco, 1920-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD / SIDEBOARD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD Osmanska riket, 1900-tal.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD,  Nordiska Kompaniet, 1950-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, 1900-tal.
BORD, 1900-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, 1930-tal.
BORD, 1930-tal.
Klubbat pris
651 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, Arkana, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORD, Swedish Grace, 1920-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, art-deco stil 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, ett par, 2000-tal.
BORD, ett par, 2000-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORD/SKRIVBORD, 1900-tal.
BORD/SKRIVBORD, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSSPEGEL, mässing och glas, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 701 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRICKBORD, 1900-TAL.
BRICKBORD, 1900-TAL.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, bord, "Supercirkel", 1978.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, FÅTÖLJER, ett par "Jetson".
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, Läsbord, Firma Karl Mathsson, Värnamo, 1967.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK